| AcidCuSange a întrebat:

TPU! Sunt in clasa a 6-a, iar una dintre cele mai bune prietene ale mele sta cu mine in banca.Mama ei se va recasatori, iar ea se va muta mai departe de scoala noastra, intr-un loc unde nu are posibilitatea de a veni cu autobuzul. I-am spus sa stea cu bunica ei si ea a zis ca vrea sa stea cu maica-sa...Nu stiu ce sa fac ca sa poata veni la noi la scoala dar in acelasi timp sa stea si cu mama ei fiindca in afara de ea nu mai am cu cine sa ma inteleg in clasa...

4 răspunsuri:
| AndraNicoleta a răspuns:

Asa e in viata, unii vin, altii pleaca... Iti vei gasi alta prietena. Stai linistita. Si pentru ea este mult mai bine sa stea cu mama decat cu bunica.

| Anda1708 a răspuns:

Te inteleg, si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare.Chiar daca nu va mai invata la aceeiasi scoala cu tine, asta nu inseamna ca ea nu va mai fi prietena ta cea mai buna. Puteti sa va intalniti in weekend-uri, vacante...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost in situatia colegei tale. Am plecat din Romania cu parintii si am lasat in urma multi prieteni, unii foarte buni. Problema e ca oricat de bun prieten ti-ar fi cineva, dragostea pentru parinti ramane pe primul loc. Asta nu inseamna ca toate acele prietenii sunt pierdute, prietenia adevarata rezista indiferent de distanta.

| AcidCuSange explică (pentru anonim_4396):

Da asa e...Dar ea va avea ore dupa amiaza si eu dimineata...