| Julia3991 a întrebat:

Buna TPU! Sunt însărcinată in 14 saptamani și am renunțat la munca deoarece lucram într-un hotel și era destul de mult efort și îmi era frica sa nu pierd! De atunci sunt casnica dar ma plictisesc, soțul meu muncește si sunt singura acasa si ma simt mereu trista, ma poate ajuta cineva cu niște sfaturi? Cine a mai fost in locul meu! Cum ați trecut peste?

Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Chiar e aiurea sa stai asa toată ziua în casa.Chiar dacă unora li se epare relaxant, la un moment dat realizează ca e foarte obositor.
Când muncești si dacă te obosești măcar mai vezi lume, mai interacționezi cu cineva.Dar asa închis între patru pereți cu activități monotone chiar ți se ia.

Încearcă sa mai ieși la cumpărături măcar prin apropiere.Sa mai ieși cu soțul seara o jumate de ora în jurul blocului.Mergi sau cheamă o prietena la tine din când în când, și apucate de o serie de romane, chestia asta îți ve stârni imaginația.

7 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Poti sa devii voluntar la GreenPeace...
Crucea Rosie...
Acolo găsești multe femei prietene faci ceva util te implici

| Lioana a răspuns:

Pentru mine e o bucurie cand pot sta acasa. Poti sa iesi la plimbare, sa te uiti la filme, sa navighezi pe internet, sa citesti, Daca ai prietene te poti intalni cu ele si sa petreceti timp impreuna.

| Brizbriz a răspuns:

Telenovele, e tembelizorul plin de ele, ca sa nu mai vobim de internet unde sunt ca ciupercile dupa ploaie

ia-ti Netflix, este IMPOSIBIL sa nu gasesti un serial cu cel putin 100 de episoade care sa iti placa si sa te tina ocupata

sau apuca-te de ceva nou, cum ar fi IT, nu stii pana nu incerci, poate se lipeste de tine, eu chiar o boscan pe sora mea care stie foarte multa tehnologie in domeniul ei, dar cand ii spun sa se apuce de IT nici nu vrea sa auda crying (si as putea ajuta-o serios)

| just4ubr2015 a răspuns:

Ia un catel si gaseste o ocupatie

| Ka0ru a răspuns:

Apuca-te de pictura! Poate faci ceva dragut de pus in camera copilului! Sarcina usoara

| BabaOarba a răspuns:

Incearca sa iti gasesti o preocupare, din care poate chiar sa castigi bani. Cunosc persoane care, avand probleme cu sarcina, au stat mai mult acasa, si s-au apucat de diverse activitati, pe care le-au continuat dupa nastere, facand o afacere din asta: bijuterii, pictura, gatit, croitorie, chiar blogging si vlogging. Ai destul timp sa te documentezi pe diverse teme si sa gasesti ceva care sa te inspire.

| cristi7806952 a răspuns:

Buna incearca sa stai cu prietenele tale de exemplu sau cu rudele sau sun-o pe mama ta si stai cu ea de vorba cand ai timp asculta muzica si gandeste-te mereu la lucruri pozitive si cand sotul tau ajunge acasa stati mult timp impreuna