| adorablegirl a întrebat:

sunt intr-o perioada proasta si ma simt inutila. stau cu nasul in batista si plang. incerc sa imi schitez un zambet dar nu pot pacali pe nimeni. spuneti-mi ce as putea sa fac sa ma destind. eu nu am fost niciodata genul d persoana care sa sufere, mereu eram distrata si fericita dar acum... dau funda si vot. mersi anticipat :*

Răspuns Câştigător
| angels0nina a răspuns:

Poi clar nu asculta muzica vesele te va enerva rau eu cred ca ar trebui sa stai mai mult cu cea mai buna prietena sa vorbiti si poate si o relatie ar fi buna in acest moment al tau. Mult succes cu,, bucuria".

7 răspunsuri:
| NoNameJunior a răspuns:

Bună.
O, îmi pare rausad şi eu am trecut printr- perioadă de genul acesta, şi ştiu cum este. dar ştii tu cum mi-am revenit? mi-am dat seama că dacă sunt aşa închisă în mine, nu vorbesc cu nimeni, nici acele persoane nu o să mai vobreasă cu mine. mă simţeam invizibilă... şi eu nu mă dau mare, dar am ceva prieteni. şi toţi, nu ştiu, nu mă băgau în seamă pentru că eram în starea aia. şi pur si simplu nu mai suportam.am zis,, STOP!". am început să îmi spun că nu este în regulă, că este neapartă nevoie să mă schimb. şi, încet încet, uite-mă, sunt iarăşi eu!
Când mai ai stări de-astea, încearcă să vorbeşti cu tine însuţi. şi să,, te obligi singură"să faci ceea ce este bine.nu uita:,, Nu există nu pot, ci nu vreau!"şi numai cu foarte multă voinţă poţi să îţi revii!
Succes!

| Crisu a răspuns:

Treci printr-o depresie. Fa lucrurile care iti plac, distreaza-te si incearca sa nu te gandesti la lucruri rele. happy

| Teo a răspuns:

Asta este o chestie de subconstient.Incearca sa nu te mai gandesti la problema care ti s-a intamplat si sa te gandesti la ceva frumos. Uite eu de exemplu cand sunt coplesit de o problema incep sa visez cu ochii deschisi.Imi imaginez ca as fi ca Robert Pattinson si ca dau autografe si din astea si imi apare zambetul pe buze fara sa vreau si parca uit de probleme.Incearca si tu si ai sa vezi ca o sa iti piara toate gandurile rele.
Sper ca te-am putut ajuta.Mult succes!happy

| StilSanatos a răspuns:

Filmele bune sunt un bun mijloc de destindere, i-ati prieteni si uitati-va la comedii de preferat in care sa va amuzati cu totii, caci rasul se molipseste bineinteles, sa fii mereu in compania celor dragi, pune-ti muzica ritmata si vesela, trebuie sa inceapa de la tine schimbarea, din tine, din subconstientul tau, gandeste-te k esto o persoana speciala si unica in felul tau, k viata e si frumoasa.aminteste-ti de momentele bune din trecut si cu siguranta k o sa te simti mai bine.noi suntem alaturi de tine
bye bye

| pwp a răspuns:

Depinde ce ai patit. De ce ai intrat in depresie? sad

| Chillcs a răspuns:

Pai ce ai patit? Sa stii ca te poti face fericita facand lucruri mici. Poti sa iti iei o haina noua, sau sa te intalnesti cu un prieten drag. Gateste ceva sau vezi un film de pe care l-ai mai vazut si ti-a placut. Dar cred ca totul tine de mintea ta si cum actionezi acolo. Trebuie sa te mentii fericita in cap, sa obtii o atitudine pozitiva si apoi o sa vina si fericirea. Totusi, ce s-a intamplat?

| ioanamonica a răspuns:

Gandeste-te ca totul este trecator, ca lui dumnezeu nu-iplace sa te vada asa, gaseste-ti ocupatii sa nu te gandesti la suparari, uitate in oglinda si zambeste asta te va face sa te simti mai bine. Vorbeste cu cineva ca sa te descarci, care sa te sfatuiasca...incearca sa petreci cat mai mult timp cu lumea... zic asta pentru ca daca stai singura iarasi gandurile nu-ti da pace. Da ce ai patit daca nu te deranjeaza intrebarea?