| Lily8 a întrebat:

Sunt intr-o situatie nu prea roz.
Am nevoie de o parere in legatura cu situatia in care sunt.
Trebuie sa aleg intre doi barbati repede.
Primul, A, este zodia pesti(eu zodia fecioara)il stiu de 3 ani dar suntem impreuna de un an.Al doilea, B, este zodia gemeni si il stiu de 2 luni si nu e din oras cu mine.Este la 300 km distanta.
Imi doresc sa fac alegerea corecta pentru ca nu pot fi cu amandoi.
A este mai plictisitor am putine in comun dar e rabdator,ma ajuta si mi-a fost mereu alaturi,pe cand B stie multe, e optimist, avem in comun mai multe dar e departe si eu nu pot avea la distanta o relatie pentru ca imi este greu si am un pic de nesiguranta in ceea ce il priveste pentru ca nu il cunosc si nu stiu cum e cand o sa locuiesc cu el.
In acelasi timp nu imi doresc sa raman cu A doar pentru ca e mai usor sa fiu cu el.
Ce ar trebui sa fac?
Nu stiu pe care il iubesc si alaturi de care pot fi.
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| Alecsyyya a răspuns:

Ghideaza-te dupa sentimente. Trebuie sa te gandesti cine ti-a fost alaturi, cine crezi ca o sa iti fie, si cine e persoana pe care o doresti langa tine. Plus ca pe viitor nu trebuie sa ai regrete in legatura cu decizia ta. Daca nu esti pregatita pentru o relatie la distanta, dar nu vrei sa il alegi nici pe primul... de ce sa ii ranesti? Cunoaste-i mai bine si vei vedea mai apoi. Bafta! happy

10 răspunsuri:
| 愛日本 a răspuns:

Cred ca stii proverbul ala :
''Cine alerga dupa 2 iepuri, nu se alege cu niciunul''

| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Trebuie sa alegi, altfel relatia nu va dura. Daca alegi criteriul distantei, sau al zodiei, s-ar putea sa consideri mai tarziu ca ai ales gresit.

| Duucu a răspuns:

Niciunul,iubirea-i pentru idioți.

| pietrean a răspuns:

Daca tu nu stii pe care il iubesti mai mult, NIMENI nu poate sa-ti spuna care este alegerea potrivita! Vezi cu care ai afinitati, preocupari comune, cu care poti dialoga mai bine, cu care ai discutii deschise despre orice subiect si apoi...alege tu singura. Oricum, viata iti v-a demonstra daca ai eles ce trebuie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca te iei dupa zodii o sa ramai fata batrana, toata viata ta.ti-o spun ei si stiu ce vorbesc.iar daca aveai prietenm{iubit}si ai pus ochii pe altul infiderent ce vei face si cu care vei fi, vei face toata viata comparatii, si vei cauta pe cel mai bun dintre cei buni.e o intrebare dificila fiindca nu e usor pentru noi daca tu relatiile amandoua le-ai dus pana in puncte diferite.adica ai mers cu masina, a fost bine comod, da oare pe motoreta cum o fi? dar pe atv? da oare cu barca e mai misto? da in avion? wwaw in avion e tare.scuza-ma dar cand alegi draguta, nu alerga cu unul in mana, unul in gura, si ochii dupa altul.alege o data si bine si ASA sa ramana.io sant geaman si ea e rac.si santem fericiti de multi ani.si vom mai fi inca multi daca e sanatate si vrea Domnul.si nu m-a interesat in ce zodie e.si nici pe ea.e o moda prosteasca crede-ma.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Alege-l pe al 2, dacă îl iubeai cu adevărat pe primul, nu simțeai nimic pentru al 2 happy

| Gαηαmα a răspuns:

Dar ce e cu nerabdarea aceasta? laughingDoamne...

| S3S3an a răspuns:

Nicu nu stiu ce sa spun eu cred ca ar trebui sa petreci mai mult timp sa cunosti mai bine pe amindoi poate atunci iti vei da seama pe cine sa alegi
si pe cine iubesti cu adevarat

| Laugh25 a răspuns:

1.laughing)
Nu stii pe care iubesti?laughing
Pai eu zic sa il iubesti pe B..stii e zodia gemeni si ...cum sa nu-l iubesti?
Nu cred ca e importanta zodia din marea problema pe care o ai.
Nu stiu cu ce ma ajuta pe mine asta la raspuns.
Nu am cuvinte sa iti spun pe cine sa iubesti.Dar am un citat.
If you love two people at the same time, choose the second one. Because if you really loved the first one, you wouldn't have fallen for the second.

| Lily8 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri.L-am ales pe A. happy si nu am regrete.