| Vdany22 a întrebat:

Buna,TPU. sunt trista asa ca va rog sa ma scuzati daca mai scap ceva greseli.
Va implor din aduncul sufletului sa ma ajutati.

La ora 23 fara..ma sunat prietena mea sa ma cheme afara.i-am zis ca nu merg cai prea tarziu..am stat si am vb cu ea pe geam 10 minute. erau inca 2 baieti (iubitul ei si un baiat de care imi place mie.) si la mine acasa era o prietena care la 23 trebuie sa plece acasa si am vrut sa il vad pe acel baiat de care imi place mine. si m-am gandit sai zis la tati si la mami ca ma duc cu prietena mea pana la ea sa-mi dea ceva..ca am iesit afara l-am vazut. si dupa 10 minute am venit inapoi.(intreb timp ma tot plimbam pe langa geamu de la bucataria mea si la un momendat prietena mea a tipat ca s-a speriat de o pisica. si eu m-am ascuns sa nu ma vada tati.) dupa cum ziceam cand am intrat in casa tati statea la usa..Am intrat in casa si mi-a zis ca cu cine am fost afara. si i-am zis cu prietena mea si m-a intrebat numa cu ea. si i-am zis ca si cu mai 2 baieti.
K, ne-am certat un pic si mi-a zis ca nu mai ma lasa sa ma duc la breakdance daca mai iau note mici.(adica cand iau o nota mica nu mai ma lasa.) ia eu nu-s chiar asa de buna sunt in a 7a am avut semestru trecut 8.53 (eu acum cateva luni am facut cu tati un pact, daca iau cv nota mica sa nu ma pedepseasca sa nu mai merg la break... avand o problema cu mami (ma cert cu ea) si acolo ii singuru loc unde ma simt chiar iubita.). Tati ii suparat ca l-am mintit dar daca ii zicea ca vreau sa ma duc afara cu prt mea si cu inca 2 baieti nu ma lasa si eu find indragostita de tip trebuie sa fac cumva sa-l vad.

Ce sa fac simt ca mi s-a rupt ceru deasupra capului.sad

Ofer: Funda, vot, si mi de multumiri celor care ma vor ajuta.

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

O scoti tu la capat pana la urma.In dragoste si razboi totul este permis.

| CarlaElena a răspuns:

Pateam si eu de-astea cand eram mai mica. Chill, in doua trei zile o sa treaca. Si o sa-l mai vezi pe baiat in timpul zilei, cel putin pana mai cresti. Incearca si tu sa nu iei note mici si o sa fie totul ok.

| kzd a răspuns:

E normal sa vrei sa il vezi. Incearca sa inveti mai bine sau sa faci ceva ca sa il indupleci si dupa cande este intr-un moment mai linistit spune-i ce ai pe suflet. Ca vrei sa te vezi cu el si ca daca esti si cu prietena ta baiatul nu are ce sa iti faca... cum cred unii parinti

| DrTerrible a răspuns:

Pfff..cam incurcata problema ta.Pai incearca sa iti ceri scuze de la taicato ca l'ai mintit asta in primul rand si in al 2-lea rand incearca sa mai si inveti el iti spune ca nu te mai lasa la breakdance daca iei note mici pentru ca el vrea sa ai o meserie frumoasa in viata si sa nu te chinui, tot pentru binele tau iti spune crede'ma. Sper sa intelegi ceva din ce ti'am spus.Iti doresc o zii buna si mult succes.:*

| AnNaa67 a răspuns:

Tu eşti fată, nu asculta băieţii, mama mereu te va înţelege, doar trebuie să fii foarte deschisă cu ea. Încearcă şi ai să vezi că nu vei mai fi aşa debusolată, spune i că placi un băiat şi aşa s a întâmplat totul.Ea te va consola.Şi mereu te va ţine lîngă ea chiar şi dacă te mai ceartă, nu înseamnă că nu te iubeşte, dar ea chiar te înţelege dacă îi spui! Viaţa ta este ruinată fara secrete cu mama ta.Adică, gândeşte'te la viitor, dacă acum apar problemele astea insuportabile...

Sfatul meu e să te apropii de mama ta şi să îi spui mereu ce ai pe suflet.Şi cred că altă modalitate nu mai ai. Orice ţi s ar întmpla, mama ta e salvarea! Aşa fac şi eu!

| tudo393 a răspuns:

Parintii nu vor intelege asta.Si eu eram indragostit de o fata.m-a refuzat.mi se rupsese inima..am plans 2 zile. tata m-a inteles, iar mama mi-a spus sa imi fac treaba de elev nu sa vad de prostii(tata nu ii spusese adevarul pentru a nu o face sa creada ca eu cu asat imi pierd timpul si pana la urma, tot nu ar fi inteles).Si pana la urma de ce i-ai mintit? Le-ai spus ca mergi cu o fata, ai mers cu o fata..deci e adevarat.Imi pare rau pentru tine.dar momentan nu ai ce face..mai ales ca daca pana acum zici ca nu luai note prea bune..nu stiu ce vei face mai departe..SuCCES!

| Pufuletz25 a răspuns:

Buna...si mie mi s-a intimplat asa ceva si pe mine tot tati m- a pedepsit ca nu voi mai frecventa bascketul nu stiam ce sa fac eram disperata dar am vorbit cu mami si ea m-a inteles ea a discutat serios cu tati si el tot a inteles ldeci te sfatui sa vorbesti cu mamica ta.Succes

| mosucu80 a răspuns:

Pana la 18 ani trebuie sa mai asculti si tu k apoi ai sa simti cum poti sa decizi singurica, si eu am fost cu ganduri de baieti paarintii nu ma lasau si au facut bine su asa cred acum, baieti gasesti mereu, e mai bine sa fii cumintica.