| Dededodo a întrebat:

Va rog ajutatima ca simt ca mor
sad Am 16 ani si parintii nu ma lasa sa ies nicaieri, cand incerc sa vorbesc cu ei mami rade cand ma cearta tati si tati imi spune ca nu merg nicaieri si ca eu te-am facut eu te omor, nu mai suport, am prieten de 3 luni si e un baiat foarte bun nu e din ala care vrea doar sa profite de mine, dar ai mei nu inteleg mai ales bunici zic ca trebuie sa imi gaseac unul din oras de la mine si ii influenteaza pe ai mei. Ce sa fac ca sa ma lase sa ies, nu fumez nu beau merg la scoala nu am mers sa stau noaptea sa nu vin acasa si tot nu ma lasa ce sa fac va rog spunetimi mai ales ca ei vreau sa ma casatoresc cu cine vreau ei nu cu vine vreau eu, acum o saptamana am mers la o prietena si a venit si prietenul meu si ne-am uitat la film si a venit dupa mine sa merg acasa si era ora 8 nu mai stiu ce sa fac va rog ajutatima ca simt ca mor sad sad

7 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Nu te simti asa. Vorbeste cu cineva despre asta.Si sa nu te gandesti sa iti iei viata.Doar una ai si nu are sens sa o lasi sa-ti scape din cauza unei suparari.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Îmi pare foarte rău de tine. Nu stiu ce să zic dar părinții tăi nu au voie să te oblige să te căsătoreşti cu cine nu vrei. Caută-mă pe facebook : Anndrey Perkan. Trebuie să vorbim dar nu aici sunt multe de zis.

| Narccii a răspuns:

E o problema cam complicata parinti nu intotdeauna au dreptate, dar nah, Tu incearca sa le castigi increderea si aduti prietenul acasa sa faca cunostinta cu parinti tai, si le pui tu o conditie parintilor tai daca nu te lasa sa fii cu el, tot veii fii indiferent ce spun ei, poate o sa te inteleaga ca totusi esti fata lor si ca ai crescut si ca nu esti asa mica ca sa nu intelegi.

| Amsm a răspuns:

Cred ca nu poti face nimic sa te lase sa iesi, ca daca ii ameninti, mai tare ii intarati. Eu nu m-am confruntat cu problema asta, doar surorile mai mari, desi suntem 7 laughing si eu aproape ultima, s-au plictisit parintii de atata interzis.

| RalucaStefy2002 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic...nu vreau sa te sfatuiesc gresit dar sincer as incerca sa dorm la altcineva...prieten apropiat peste noapte fara sa le spun si cand ma intorc acasa le.as reprosa ca sunt niste parinti destul de rai(din ce ai descris tu) si ca de asta ai *fugit de-acasa*. Si spune.le ca nu mai poti sta asa. Te simti inchisa si pedepsita pe viata ...ai 16 ani si normal ar trebui sa ai voie sa iesi undeva ...in oras etc. Sper sa nu inrautatesc situatia. Good luck! ♡☆♡

| Crina2223 a răspuns:

Cum sa te casatoreasca la 16 ani? Daca nu te lasa inseamna ca nu au incredere in tine.Incearca sa le castigi increderea,

| Dededodo explică:

I l-as prezenta pe iubitul meu parintilor mei doar ca ei nu is de acord cu nimeni, ei vreau sa fiu cu cimeva bogat dar eu nu vreau asa, vreau pe cineva care sa ma iubeasca si pentru mine nu conteaza bani, dar ai mei il fac in toate felurile nestiind ce persoana este, si iubitul meu nu suporta sa ii vada asa pe ai mei si ca eu ma cert cu ei, si de asta el zice ca e mai bine sa nu fim impreuna, si eu nu vreau ca din cauza la ai mei sa ne despartim, astazi vrrau sa ies sa ma vad cu el si nu stiu ce sa le spun la ai mei, nu stiu ce sa fac pentru ca iubitul meu vine cu un prieten care si el are iubita pe o prietena de a mea si el va sta pana la 23:30 sau poate 00:00 si eu nu pot sa plec acasa la 20 sau 21 si sa il las pe iubitul meu singur si nu stiu cum sa fac sa stau mai mult pentru ca iubitul meu vine cu un ptieten si acel prieten are masina si eu nu imi permit sa zic hai dul avasa pe pr meu ca ai mei nu ma mai lasa sa stau, ce sa fac crying((