| Dededodo a întrebat:

Va rog ajutatima ca simt ca mor
sad Am 16 ani si parintii nu ma lasa sa ies nicaieri, cand incerc sa vorbesc cu ei mami rade cand ma cearta tati si tati imi spune ca nu merg nicaieri si ca eu te-am facut eu te omor, nu mai suport, am prieten de 3 luni si e un baiat foarte bun nu e din ala care vrea doar sa profite de mine, dar ai mei nu inteleg mai ales bunici zic ca trebuie sa imi gaseac unul din oras de la mine si ii influenteaza pe ai mei. Ce sa fac ca sa ma lase sa ies, nu fumez nu beau merg la scoala nu am mers sa stau noaptea sa nu vin acasa si tot nu ma lasa ce sa fac va rog spunetimi mai ales ca ei vreau sa ma casatoresc cu cine vreau ei nu cu vine vreau eu, acum o saptamana am mers la o prietena si a venit si prietenul meu si ne-am uitat la film si a venit dupa mine sa merg acasa si era ora 8. Eu nu prea am prieteni pentru ca mereu mau tinut inchisa si am doar 1 prietena si datorita iubitului meu eu am reusit sa mai ies si sa cunosc lumea, ce sa fac ca sa ma lase si sa nu mai fie asa stricti, as vrea sa nu ma intereseze ce spun ei, dar mi-e frica sa nu dea in mine tat!, nu mai stiu ce sa fac va rog ajutatima ca simt ca mor sad sad

3 răspunsuri:
| R0R0 a răspuns:

Bună!

Nu fii suparata, probabil parintii tai sunt mai protectori. Incearca sa ii intelegi si pe ei. Sa nu te gandesti sa fugi de acasa sau sa te sinucizi. Explica-le că nu faci nimic rau si rusinos.
Dupa ce faci 18 ani, poti sa te multi singura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai de invatat, lasa prostiile ca acuma faceti cele mai mari porcarii, si patiti cele mai multe si mari deziluzii in viata si in dragoste.Prostul ala daca te iubeste te va intelege si va accepta situatia, tie nu ti-o fi placand, da cat stai la ei accepti regulile pana la majorat.crezi ca-i zice majorat degeaba? ori crezi ca daca ai 16 ani gata, esti dastepta si le stii pe toate? iaca nu le stii. Spune-i lu iubi al tau ca-l invita parintii tai sa discutati desp[re inceperea vietii sexuale si alte chestii serioase.Sa vezi ce repede vine, de zici ca se duce.Ei daca v-ati inceputo asta e, inseamna ca ai cazut la lat.