| anonim_4396 a întrebat:

Va rog nu va suparati pe mine. puppy dog eyes Dar am o problema grava. Deci,bunica mea si ma lasa sa fac orice la PC-ul meu. Dar eu nu dau pe site-uri porno. crying Nici nu ma gandesc. Deci, daca ma vede ca tastez ceva incepe sa urle la mine,si ma intreaba cu cine vorbesc. Nu stiu ce o intereseaza pe ea. In ziua de azi oricine are id de mess,facebook etc. Eu de ce sa nu am? crying Si ieri seara am fost nervoasa pe ea ca ma enerva. Imi zicea: "Esti suparata ca nu ti-a raspuns ala pe calculator? " habar n-am care "ala". Imi zice ca imi arde de gagicareala. Eu nu inteleg de unde stie ea despre videochat, facebook si toate astea de pe net. Si ea vrea sa ma joc pe jocuri de imbracat. straight face Dar de ce nu am voie sa vorbesc nici macar cu colegii de scoala pe net? crying Ea mereu imi zice sa nu vorbesc cu baietii niciodata ca ma lasa gravida. chatterbox Mda. straight face

Ce sa fac? crying
Am 12 ani. Va rog nu ma certati. crying

21 răspunsuri:
| MCRgurl a răspuns:

Am vazut o mie de intrebari de ale tale de genul asta si nu cred nici una pentru ca o fi ea retardata dar nici chiar asa frate.

| DarkBlood32 a răspuns (pentru MCRgurl):

Te rog eu, crede-ma. Stiu. E o comunista si e prea excentrica si exagerata. straight face
Eu nu mint cu intrebarile astea. oh go on

| MCRgurl a răspuns (pentru DarkBlood32):

Daca asa sta treba si e reala treaba e naspa rau de tot pentru ca bunica nu-mi face asa. daca trece pe langa mine cand staau la pc nici nu se uita ce fac.cati ani are? ca niciodata n-ai spus.dar incerca sa tipi la ea, sa te rastesti si sa fii mai rebela pentru ca asa nu rezolvi nimic. daca vorbesti cu ea.zic asta ca o femeie normala nu facea asa.incearca sa o dresezi mai bine ca n-ai dresat-o cand a trebuit.

| DarkBlood32 a răspuns (pentru MCRgurl):

Are doar 54 de ani. straight face
Daca tip la ea scoate lingura de lemn. chatterbox

| MCRgurl a răspuns (pentru DarkBlood32):

Si da-o dracu de lingura.ia-o din mana si da-i cu ea in cap.ca daca toate erau adevarate e o retardata.si daca indrazneste sa dea in tine cu mana libera injur-o.ca ea n-are acest drept mai ales ca asa ceva nu e normal.

| shhhs a răspuns (pentru MCRgurl):

Daca ar fi retardata nu ar trebui pedepsita fiindca nu ar fi vina ei...ASTA DACA AR FI, ilogic...

| DarkBlood32 a răspuns (pentru shhhs):

Si ce vina am eu? straight face Mai bine taceai.

| shhhs a răspuns (pentru DarkBlood32):

*_* am spus eu ca ai vreo vina? Am spus ca daca bunica ta ar fi retardata nu ar trebui pedepsita fiindca nu e vina ei ca e asa! Apropo, ce am spus eu acolo ii era adresat lui Mike si nu tie...winking

| DarkBlood32 a răspuns (pentru shhhs):

Pai iti zic ceva. Matusamea i-a bagat in cap lui bunicamea sa nu mai vorbesc pe pc. straight face Acum bunica mea si-a luat-o in cap.

| SchiZz20CMrecords a răspuns:

Dar de poza cu justin bieber cum de nu ti-a zis nimic?

| Just4Joker a răspuns:

Da-i o perversa in moaca.

| Xtadelo a răspuns:

Cand sta langa tine joaca-te sau fa ceva care nu o "irita " asa happy
Spune-i sa nu te mai supravegheze, doar a vazut ca nu faci nimic rau si esti de incredere.

| Anonima264 a răspuns:

Buna!
1.Nu avem de ce sa te certam.
2. Poti sa o ignori, sa te prefaci ca nu e in camera si indiferent daca tipa sa nu o asculti. Poti sa ii spui o data cu frumosul ca nu mai esti copil mic, dar daca nu te baga in seama nu o asculta!
Succes!

| Skillzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz a răspuns:

E prea comunista.

Succes!

| nico097 a răspuns:

BUNA.Se pare ca bunica ta este una moderna mm cam exagerata cu mess facebook si alte cele, teama ca ti s-ar putea intampla ceva o determina sa tipe si sa te protejeze dar prea exagereaza. Explicai bunicii tale ca n-ai ce face la 12 ani doar comunici si daca nu te crede fai o proba ce ia putea vorbii tu cu colegii de scoala decat ce ati facut in acea zi. Spune-i sa nu mai te tina din scurt deoarece cei care isi preseaza copii, nepotii recurg la gesturi mai grave si nu isi doreste. Bunica ta trebuie sa mai termine cu exageratul.Bafta

| DjZen a răspuns:

Ea aplica ce a vazut la TV la stiri. Incearca sai explici ca Nu este asa cum crede ea. Si inca ceva cred ca bunica ta este cam severa si pentru un copil nu este bine sa fie asa dar incearca sai explici si daca te enerveaza poti sa-i spui ia lasa-ma in pace fac ce vreau cand sunt la pc. Bafta

| ionutz20cm a răspuns:

Buna,mda e o problema delicata.cred ca bunica ta este influentata de altcineva sau de stirile de la tv...nush ce sa spun dar inceraca sa ii explici ca nu faci chestii urate la pc sau altceva, ci doar vb cu colegii tai. Sper sa mearga!

| Nexus_Darius_1989 a răspuns:

Spune-i ca vrei ca si tu ai nevoie de indimitate

| yulya121291 a răspuns:

Bunica ta este prea exagerata, cand este pe langa tine demonstreaza-i ca nu faci nimic rau si asa poate o sa aiba mai multa incredere in tine, in rest nu prea ai ce sa ii faci, asa sunt astia batranii

| UcigasHBM a răspuns:

Ma deschide doua pagini una cu mess si alta cu un joc si cand vine la tine dai imd pe pagina cu jocu si asa nu ve vedea nimic

| morena9411 a răspuns:

Scumpo eu iti zic să de duci la ea si să ii explici ca stai pe mess doar sa vorbesti cu colegii tai. Si ii spui ca esti prea mica sa te uiti la filme porno s-au sa vorbesti cu baieti. O sa vezi ca o sa se schimbe si ea. Tu trebuie doar sa ii explici iti zic din propria experienta asa era si bunica-mea cand eram mica nu ma lasa sa fac nimic pana i.am explicat ca eu vorbesc doar cu colegii si atat si a inteles. Bafta :*