| tisu a întrebat:

Buna tpu.Va rog sa mă ajutati.De la începutul anului stau in banca cu o fata.Cu timpul ne.am împrietenit.Totul era frumos, credeam ca relatia aceasta de prietenie este una minunata.Dar in martie ne.am certat.Ne.am certat si am fost certate o saptamana. Apoi ne.a împăcat diriginta.De atunci totul era perfect sau asa am crezut.In saptamana altfel, adica in aprilie iar ne.am certat.De data aceasta era mai rau.Nu ne mai vorbeam si nu ne mai apropiam una de cealaltă.In acea saptamana ea s.a imprietenit cu încă 3 fete.Ne.am împăcat, dar acum desi suntem prietene i.am văzut un mesaj mai ciudat cu una dintre prietenele ei.In el scria "Iar m.am certat cu nesimtita.".De atunci nu mă mai simt ok in prejma ei.Ce sa fac?

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca zici ca deja si-a facut si alte prietene cred ca te amagesti degeaba... Gaseste-ti si tu pe altcineva cu care sa stai si asta este. happy Bucura-te de ce a fost frumos.

| WaterDrop a răspuns:

Sa pleci de langa ea si sa-ti gasesti o noua prietena.Prietenele adevarate trec peste acest gen de conflicte si pun prietenia mai sus de o simpla cearta.