| crinaxd00 a întrebat:

Buna TPU.
Vara trecuta am fost cu un baiat, am tinut mult la el, de fapt inca mai tin sad
Am stat toata vara impreuna..Ne intalneam zilnic, ne certam dar ne impacam repede.Pur si simplu m-a facut sa il iubesc.
Cand s-a terminat vacanta eu a trebuit sa plec acasa [ne intalneam la tara] si mi-a dat un mesaj ca vrea sa ne despartim..Am fost suparata vreo luna jumate 2, bine ca mai ma gandeam din cand in cand la el(si ma durea sufetul) In vacanta care a trecut (utima vacanta de acum) m-am dus a varul meu la tara...si l-am vazut pe el cu baiatul care am fost cu el ( G ) am trecut pe langa ei si nu i-am bagat in seama. Atunci varul meu a avut un comportament ciudat cand a venit in casa...imi tot cerea teefonul si m-a pus sa ii dau beep, a 2a seara ma suna G [ cred ca avea nr de la varul meu] m-a intrebat daca ies afara. Am iesit ne-am sarutat, am stat de la 12 pana la 7 dimineata cu el pe drum puppy dog eyes A 2a zi nu mi-a dat nici un mesaj straight face i-am dat eu si m-a intrebat daca ies iar cu el (am iesit) iar ne-am sarutat. A 3a seara au venit niste fosti colegi la mine la poarta [eu iesisem in pijamale] si in momentul ala a trecut G pe drum.sad Si nu stiu dar mi-a dat un msj 'ramai cu ei' si de atunci nu ma mai cautat.

Astazi veneam de a verisoara mea si cand vad ca se opreste tatal lui cu el langa mine si ma intreaba daca e tata acasa. Cand ajung acasa vad ca e el cu tatal llui la tata love struck. Eram agitata laughing [ m-a intrebat si tata dc sunt agitata dar am fugit repede in casa]
El nu m-a bagat in seama, si m-am mai intalnit de 2 ori cu el pe strada intampator, mai pe seara mi-am luat inima in dinti si i-am dat un mesaj cu "La muti ani de sf Gheorghe laughing scuze de intarziere" si mi-a zis "Mersi :* cf?" si am vb putin prin mesaje. Mi-a spus ca ii era dor de mine... si mi se terminase mesajele si i-am zis sa ma sune daca vrea sa mai vorbim. El era in club, dupa 10 minute vad ca ma suna. Am vorbit putin chestii 'ce ai mai facut' 'dc nu ai mai dat nici un semn' dupa a intrat inapoi in club. Si a zis ca vorbim mai tarziu sau maine.

Voi ce parere aveti?puppy dog eyes Sa il mai caut sau sa il las in pacethinking
Scuze ca am scris atat dar este tot ce am pe sufet si nu prea am cui sa ii zic sad spuneti-mi si mie ce sa fac. Dau funda puppy dog eyes si va rog nu va luati de mine ca am scris atat. laughing >:"

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dragostea vine la pachet cu gelozia!
Îmi dau seama că ești tinerică după fazele de "am fugit repede in casa" laughing ce drăguț...

Personal îți recomand să îți faci viața frumoasă și să te bucuri de cel de lângă tine atât timp cât se poate, și alege cu inima în astfel de situații, poate peste o săptămână se va termina dar nu va trebui să trăiești cu regrete și întrebări de genul "dar dacă".
Eu sincer nu-ți zic că ar trebui să-l cauți sau să nu-l cauți, îți zic doar că ar trebui să nu asculți de "ciupercile" din jur care își dau cu părerea și îți dictează ce e bine și ce e rău. Învață să gândești și să îți faci propriile alegeri, motivele și scopurile ți le alegi singură în viață... altfel te vei integra în turmă și vei deveni un robot ca și ceilalți...

5 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Sa-l lasi in pace. Si alta data fii mai atenta cum incepi si cum mentii o relatie. Asta nu mai are niciun viitor, te complici si iti faci nervi numai degeaba. Parerea mea.

| FemeiaPisică a răspuns:

Părerea mea este să îl laşi în pace, relaţia voastră nu are nici măcar un viitor. Dacă o să continui această relaţie, o să te doară mai mult pe viitor cu cât ţii mai mult la el. Trăieşte-ţi copilăria, ai destul timp pentru băieţi!

| Own3r a răspuns:

Cred ca te iubeste foarte mult. Mai bine ia-ti inima-n dinti si spune-i tot ce ai de spus.

| olivikkka a răspuns:

Stai linistita daca nu scrieai atit nici nu avea sa intelegem treaba. Eu cred ca ar trebui sa ii lamuresti treaba cu baietii din acea seara si dupa sa vezi ce o sa faca el, sa nu il cautu tu dar sa il lasi pe el, asta e parerea mea, bafta

| Salluty a răspuns:

In primul rand vreau sa stii ca ala care se ia de tine e prost laughing
Asa. Deci. Daca (G) e simpatic si nu a mai facut faze de alea ca vrea sa va despartiti ar trebui sa-l mai cauti. Baiatul te-a facut sa te simti bine si sa te bucuri de viata.
Eu cred ca te iubeste foarte mult :*. Ca daca nu te-ar fi iubit nu ar fi fost gelos pe colegii cu care te-a vazut la poarta. Daca nu ar fi simtit nimic nu cred ca ti-ar fi trimis vreun mesaj. Parerea mea e ca ar trebui sa-l cauti, sa mai vorbiti sa aflii daca tine la tine si sa-i spui ca si tu tii mult la el.
Succes :*