| DanielEne21 a întrebat:

Buna TPU..Vara viitoare vreau sa merg impreuna cu iubita mea in vacanta la Bulgari, Greci, Turci ..inca nu ne-am hotarat dar nu asta e important..Intrebarea mea este : Vreau sa o cer chiar daca suntem doar de 1 an impreuna sunt sigur ca v-a accepta ne iubim f mult..crede-ti ca e prea devreme? ( o v-oi cere cu siguranta dar vreau sa vad si alte pareri ) Dau Funda

Răspuns Câştigător
| Noriela a răspuns:

Parerea mea este ca nu e devreme nici dupa jumatate de an daca partenerii se cunosc destul de bine si stiu ce vor cu adevarat unul de la celalalt si daca pot oferi la rindul lor acel ceva.Caci unepri cu cit mai mult astepti cu atit mai greu iti vine in luarea unei decizii in ceea ce priveste pasul tau pe care vrei sa-l faci, deoarece odata cu inaintarea in virsta mai multe intelegem, mai multe vrem de la partener/a, mai multe cerinte apar unul fata catre celalalt/cealalta, si asta genereaza dubii. Asta este parerea mea, iar tie iti doresc mult curaj si sa faci alegerea corecta.Asculta-i pe toti, da fa cum stii tu!

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Eu cred ca nu e prea devreme sa o ceri si cu siguranta va spune,, da,,

| AxelBv a răspuns:

Felicitar-i! Mult succese in mariaj, s-i te rog frumos s-a nu facii un copil c-a poate ese la fel de prost c-a tiine.

| DanielEne21 explică (pentru AxelBv):

Invata sa scrii corect si poate mai vorbimwinking

| AxelBv a răspuns (pentru DanielEne21):

Puiule, invata notiunea de sarcasm, dupa asta invata sa scrii corect romaneste.
Crede-ti si credeti nu are acelasi sens. La fel si cu v-a si va.
Cauta-ma cand termini clasa a 8a.

Răspuns utilizator avertizat
| Anuzzyka2000 a răspuns:

Sigur ar accepta, dar trebuie sa o faci intr-un mod romantic, poate pe un iaht sau intr-o barca cu o sticla de sampanie si cred ca ar fi fain in Turcia