| AnimeLover a întrebat:

Vreau sa ma despart de iubitul meu într-un mod politicos. De la un moment dat a inceput sa ma ignore si sa nu mai petreacă timp cu mine. Va rog frumos sa-mi spuneti cu.m ar trebui sa-i spun ca nu mai merge relatia aceasta. (am fost impreuna de aproape un an)

9 răspunsuri:
| Maia55 a răspuns:

Spune-i exact ce simți când el te ignoră. Dacă îl iubești încearcă sa vezi ce nu mai merge în relație, ce nu ii convine lui și încercați împreună să rezolvați.

| AdelinaC a răspuns:

Pai il lasi sa te ignore si esti ca si despartita, nu te mai complici cu explicatii. In cateva zile/saptamani relatia se va raci oricum fara discursuri de despartire

| DarthNiger a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa discutati mai intai problema si sa incercati sa gasiti o solutie, cu calm si politicos, in caz ca nu se poate gasi o solutie atunci va puteti gandi la o eventuala despartire. Multe cupluri si casnicii din ziua de azi se destrama una-doua fara sa gaseasca o rezolvare problemelor.

| Andreeush a răspuns:

Spune-i că nu mai merge relația, mai ales că el te cam ignoră.

| BravoJohn69 a răspuns:

Spune-i ca e urât

| Raizing a răspuns:

Ce ne-ai spus noua, spune-i si lui!

90% posibil sa fie si el de acord cu despartirea, fara sa se supere(poate asta vrea si el, dar ca nu stie cum s-o spuna...)

Din ce ne-ai povestit reiese ca nu te mai place ( cum te-a placut o data... )

| Adry05 a răspuns:

„nu m se pare normal să stau într-o relație unde sunt ignorată în majoritatea timpului"

| sabin89 a răspuns:

Cel mai bine îi răspunzi cu aceeaşi monedă: te ignoră? ignoră-l şi tu.

| cuvant a răspuns:

Cel mai bine e sa-i spui direct ca vrei sa te desparti de el. Nu o lua pe ocolite ca nu vei ajunge sa te desparti mai ales daca el nu isi doreste asta.
Daca nu locuiti impreuna cheama-l intr-un loc linistit dar totusi in public si spune-i ca nu iti mai doresti o relatie cu el deoarece simti ca nu este ceea ce iti doresti tu acum.
Ai nevoie de mai multa atentie, timp si comunicare ceea ce el poate nu iti ofera acum deoarece are loc de munca, alte probleme, scoala etc. Poti sa-i mai zici ca preferi prietenia dintre voi decat mai tarziu sa regretati ca ati fost impreuna.