| Anooonimmmmmmm a întrebat:

Nu vreau sa va plictisesc cu povestile mele, dar am nevoie de sfaturi sad. Luna asta fac cu iubitul meu 1 an de cand suntem impreuna. Dar in ultimul timp lucrurile au inceput sa scartaie. Ne certam aproape in fiecare zi, ceea ce pana acum nu se intampla. Am incercat sa vorbesc cu el, dar a doua zi se intampla la fel. Ne intelegeam foarte bine. Doar ca el este foarte gelos si nu ma lasa sa fac nimic. Am renuntat si la iesirile cu fetele pentru el. A fost si este pentru mine totul, cu el pot sa vorbesc orice. Dar nu stiu ce se intampla in ultima vreme. Tin sa mentionez ca parintii mei nu sunt de acord cu relatia asta, spun ca nu sunt pregatita. straight face. Fara raspunsuri rautacioase, va rog frumos.[Scuze daca am avut greseli, ma grabeam. ]

Răspuns Câştigător
| baddgirl a răspuns:

Buna,
Si eu am patit la fel, primul an lapte si miere, dupa, certuri zilnice, lacrimi peste lacrimi...Am stat asa inca un an si ceva, dupa care am profitat de vacanta de vara si am dat o fuga la bunici, teoretic trebuia sa stau maxim 2 saptamani, practic am stat o luna, si asta pentru ca ma certam cu el si de la 400 km distanta.Am profitat de asta ca sa-i spun ca s-a terminat totul intre noi, desi ma durea rau sa fac asta.De atunci, totul s-a schimbat, a vazut cum e sa ma port cu el cum se purta el cu mine, si ce insemna sa ma piarda.Nu-ti cer sa procedezi ca mine,dar propune-i o pauza, stiu ca o sa te sece de puteri pauza asta, dar daca te iubeste cu adevarat, nu-ti v-a da drumul, se v-a intoarce la tine alt om...Sau daca nu esti de acord cu pauza nici tu, aplica-i un tratament mai rece, el v-a observa diferenta si v-a incerca sa faca sa mearga relatia.Eu acum am facut 3 ani jumate cu prietenul meu, ne mai certam din cand in cand, dar dupa o furtuna, cerul este mai senin.Si crede-ma nici ai mei nu au fost de acord cu relatia mea cu el,dar pana la urma urmei decizia iti apartine,este viata ta, nu a lor, si faptul ca deja aveti un an, asta rezulta ca esti capabila sa ai o relatie, sau dupa spusele lor "esti pregatita" happy

| Anooonimmmmmmm explică (pentru baddgirl):

Multumesc mult, esti o scumpa. :* Am vorbit cu el si s-au lamurit lucrurile ..am inteles aman2 ca am gresit. Si sper. ca parintii mei sa inteleaga si sa imi dea mai multa libertate. Te pup.

| baddgirl a răspuns (pentru Anooonimmmmmmm):

Ma bucur ca am putut sa te ajut :* Cu parintii o sa fie un pic mai dificil, dar nu-i lasa pe ei sa stea in calea fericirii tale, e dreptul tau sa iubesti si sa fi iubita, au uitat ca poate si ei au trercut prin asta.La un moment dat or sa-ti accepte si relatia, ca vor sau ca nu tongue

7 răspunsuri:
| croissant a răspuns:

Pai daca va certati este clar ca nu mai merge si nici nu va mai merge.

| ImHere a răspuns:

Deci din ce cauza va certati. Va intelegeti, dar va certati. Daca e vina lui si cred ca e, lasa-l, nu te uita la timpu' cat ai stat cu el si sa spui ca deja a fost mult, sa continui, pentru ca in loc sa fii libera, prelungesti acel timp si-ti va fi mai greu cand te vei hotari sa va despartiti.
Zic sa discutati problemele. Si despre parinti... Poate ei cred ca voi doi vreti sa faceti anumite lucruri. Si d-aia.

| Anooonimmmmmmm explică (pentru ImHere):

Da. Probabil asta cred ei.Dar nu mi-a cerut niciodata lucrul asta, a zis ca asteapta pana cand sunt eu pregatita. Nu pot sa ma despart de el. Tin la el si el la mine. Deci nu poate fi vorba de asta...

| ImHere a răspuns (pentru Anooonimmmmmmm):

Luati o pauza. Dar si lucrul asta nu stiu. poate va fi o pauza permanenta daca intelegi ce vreau sa spun sad.

| OzzyOsbourne a răspuns:

Buna,stiu prin ce treci, pentru ca si eu la fost in situatia ta.In primul rand nu rari iesirile cu fetele\prietenele tale pentru ca ele mereu iti vor fi alaturi atunci cand o sa fii singura, iar atunci cand o sa va despartiti[daca se va intampla]el nu va mai fi acolo pentru tine si niciodata nu trebuie sa te certi cu ele, deoarece prietenele sunt mult mai importante decat un baiat.Acum ar trebui sa ai o discutie foarte serioasa cu el si sa il intrebi daca s-a intamplat ceva intre voi daca vrea sa va desoartiti sau ceva de genul si in privinta parintilor, lasa-i asa sunt, mai ales pentru ca esti fata si trebuie sa aiba grija de tine. Sper ca te-am ajutat [scuze de greseli, am scris repede]happy