| aandreutsaa a întrebat:

vreau sa merg neaparat la verisoara mea de 16 ani dar nu am bani si nici mama mea nu are bani.cum as putea face rost de bani?(nu are de la cine imprumuta)dau funda cat mai repede! am 13 ani si as vrea maxim in 2 zile!

4 răspunsuri:
| callie2 a răspuns:

Pai ca sa "faci"bani asa rapid ai putea da ceva la amanet. acum vezi sa nu fie ceva care trebuie prin casa sau cu care sa nu fie de acord parintii. un telefon in stare buna pe care nu il mai folosesti sau alte gadgeturi de gen.

| Casica a răspuns:

Trebuie sa ai un prieten sau un vecin! Mai incearca la mama ta! Afla cand iti vine alocatia! funda?

| AlecsLexx a răspuns:

Jocuri de noroc, sau Lozuri, sau prostitutie...cam cati bani iti trebuie? Pentru o seara ti-i dau eu.winking

| PatrickJ a răspuns:

Ai putea astepta ca mama ta sa ia salariul, sau sa se imprumute de la cineva (un vecin, o colega etc.)