| aandreutsaa a întrebat:

stiti as vrea sa merg la verisoara mea de 16 ani care este in bucuresti.eu am 12 ani.mami nu are bani pana la sfarsitul luni.si tati nu este in tara.si eu sunt in vacanta si as vrea tare mult sa o vad inainte sa se termine vacanta. azis ca eu sa am bani de dus ca imi da ia de intors ca ea nu are bani acum primeste peste cateva zile.si eu de unde as putea face rost de bani nu am de la cine imprumuta. ! as vrea sa merg cu trenul (am 12 ani)DAU FUNDAsi pot sa ma descurc singura(sunt din oradea)

Răspuns Câştigător
| Nuvăsufăr a răspuns:

În primul rând nu cred că te va lăsa singură mama ta.
În al doilea rând găseşte-ţi un însoţitor.
În al treilea rând ai 40% reducere cu carnetul de elev vizat.
În al patrulea noroc!

| aandreutsaa explică (pentru Nuvăsufăr):

Pai mami ma lasa singura are incredere in mine si apoi degeaba am eu reducere daca eu nu am bani deci nu sti de unde as putea face rost?

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru aandreutsaa):

Rude, prieteni poţi cere împrumut.
Dar degeaba, nu ai voie să circuli singură cu trenul dacă ai sub 14 ani, dacă cineva încearcă să-ţi facă ceva rău să te fure? Ştii că până la Bucureşti ai de schimbat două trenuri? nu există tren Oradea-Bucureşti.

4 răspunsuri:
| b3b3tza a răspuns:

Vezi ca daca mergi cu carnetul de elevi primesti o reducere.In rest nu stiu

| aandreutsaa explică (pentru b3b3tza):

Pai si cum as putea face rost de bani?