| aandreutsaa a întrebat:

stiti as vrea sa merg la verisoara mea de 16 ani care este in bucuresti.eu am 12 ani.mami nu are bani pana la sfarsitul luni.si tati nu este in tara.si eu sunt in vacanta si as vrea tare mult sa o vad inainte sa se termine vacanta. azis ca eu sa am bani de dus ca imi da ia de intors ca ea nu are bani acum primeste peste cateva zile.si eu de unde as putea face rost de bani nu am de la cine imprumuta. ! as vrea sa merg cu trenul (am 12 ani)

9 răspunsuri:
| wintage a răspuns:

Nu te costa mult... depinde si unde stai.
Cred ca tu ai si reducere la tren. Oricum, nu as prea crede ca te poti descurca la 12 ani fara un adult.

| AIRIUS a răspuns:

Buna!
Inainte de toate,gandeste te ca nu poti sa mergi singura pana la Bucuresti,esti totusi un copil si poate fii destul de riscant,mai laes cu trenul.
Iar vis a vis de bani,nu stiumai ales daca ai tai nu ti dau si nu ai la cine sa te imprumuti,nu prea ar exista variante,ca doar nu te poti apuca sa vinzi ceva!
Mai ok ar fi sa vb cu vara ta si poate vine ea la tine,gandeste te chiar nu ai cum.
S au daca tii neaparat,imprumuta te la vreo colega de scoala,trebuie s existe cineva care daca iti e prieten,te va ajuta,numai ca, nu alege sa mergi cu trenul, mai ok ar fi cu autobuzul!
Mult succes!

| crynys a răspuns:

Cat costa pretul la bilet?

| aandreutsaa explică (pentru crynys):

70 sau 80 de lei dc?

| crynys a răspuns (pentru aandreutsaa):

Cred ca vrei sa fugi de acasa si nu ai bani

| aandreutsaa explică:

Nu este nimica cu trenul eu stau in oradea si ea nu poate veni dar eu pot sa ma duc dar nu stiu de unde fac rost de bani colegele nu imi dau si nu pot sa ma ingrijesc de cineva am 12 ani alceva ce as putea face?

| ÎnȚeLePTU1 a răspuns:

Pai depinde cati bani ai pe alocatie ce stiu eu... thinking

| ÎnȚeLePTU1 a răspuns:

Lol da ala se crede in filme tu crezi ca gaseste pe cineva ma care sa aiba grija de o batranica sau un caine... doamne... oh go on

| Pisi07 a răspuns:

Pai poti sa mergi undeva la cineva cu animale sa faci curat la ele sau sa mergi sa ai grija de vreo batranica