| Krosa a întrebat:

Buna TPU vreau sa vad raspunsuri de la baieti in general dar si de la fete baieti sunt mai sentimentali ca fetele adica ei se indragostesc mai repede de o fata? nu se pot culca daca nu se gandesc la acea fata? etc?
Funda si Voturi

Răspuns Câştigător
| MisFit20 a răspuns:

E adevarat, baietii sunt in cautare de aventuri(cat mai multe), iar atunci cand se indragostesc cu adevarat pun tot sufletul(nu garantez pentru toti). Dupa cum vedem in media, cei ce se sinucid din dragoste sunt in mare parte baieti. Dupa o despartire fata, e oficial din nou "pe piata", pentru un baiat e mai dificil.Keep Safe.

13 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Asta este ca si cum ai spune ca toate frunzele sunt verzi. Intre "Good Guy Greg" si "Scumbag Steve" exista oameni de tot felul.

| TeoPT a răspuns:

Băi, nu mai generalizați atâta. Fiecare om se comportă în felul lui când se îndrăgostește, chiar n-are importanță ce are între picioare. Chiar nimeni nu poate spune "da, bă, și toți băieții se îndrăgostesc mai repede ca fetele" sau invers.

Baftă

| PrecioussGirl a răspuns:

Sunt fata insa ce am observat eu pana acum la baieti... da umbla dupa fete si se combina cu multe dar atunci cand se indragostesc o fac cu tot sufletul. si nu nu cred ca se indragostesc asa repede sau de orice fata le iese in cale.

| BiuL a răspuns:

Barbatii sunt mai pragmatici, femeile mai sentimentale. Asta nu o zic eu, ci toate studiile facute pe acesta tema.

| RAY a răspuns:

cred ca parteneri din ambele sexe cand iubesc, iubesc intens sau rapid, suntem 7 miliarde e greu sa spui x e asa sau y cea ce se stie este ca barbati se sinucid mai des, iubesc mai mult dupa despartire in scimb femeie nu, femeia azi te-a lasat maine e cu altu, du-te pe strada si cere de la 5 barbati un leu si 5 femeii sa vezi care sex e mai darnic, mai bun, eu nu vad femeile ca fiind sentimentale si reci, perverse, ipocrite

| OoBunnyoO a răspuns:

Eu cred ca baietii se pot culca cu o fata si fara sa se gandeasca la ea. Exista baieti mai sentimentali decat fetele si invers. Nu cred ca este o situatie de gen, ci o situatie personala.

| drogh a răspuns:

Exista dragoste adevarata si fara perversiuni. Trebuie doar sa gasesti persoana potrivita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baietii iubesc mai mult decat fetele, parerea mea. Ma rog, eu nu m-am indragostit pana acum decat o singura data, dar fara succes. Asta se intampla cand nu is mort dupa exterior thinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista care se indragosteste mai repede, ca nu e cursa de cai, cand te indragostesti ambele parti trebuie sa aiba aceleasi sentimente pentru persoana iubita.

| Demonull a răspuns:

Hm.In general, cica, intr-o relatie unul iubeste mai mult.Mai, ce pot spune cand am fost cu adevarat indragostit stiu ca as fi facut orice pentru respectiva dar nu a fost sa fie.Se pare ca ea avea alte planuri.
Nu stiu daca ne indragostim mai repede, dar atunci cand o facem clar suntem cam fraieri sau luati de fraieri.Si apoi vin zeci de fete si se plang ca exista doar badarani care vor doar relatii sexuale.Asa-i cand dai cu piciorul unuia care chiar tinea la tine iti meriti soarta dupa.happy

| BlueViP a răspuns:

Eu chiar cred ca baietii iubesc mai mult decat fetele.

| AlexDynamo1996 a răspuns:

Sunt baiat si nu mi-e rusine sa o spun ca baieti sun mai sentimentali decat fetele ..cred eu.dar asta nu inseamna ca fetele nu sunt la fel deci nu ai de unde sa stii ca nu esti baiat.

| QchiuQ a răspuns:

Depinde de fire.Adica sunt fete care se indragostesc in fiecare zi sunt care se indragostesc mai rar, la baieti la fel.

Si daca am avea ocazia sa traim si ca baiat si ca fata ti-am raspunde concretwinking