| LittleAngellll a întrebat:

Buna TPU :X
Vreau si eu sa ma ajutati cu niste sfaturi deoarece voi nu ma cunoasteti si nu pot zice asta colegelorhee hee
imi place un baiat de la o clasa vecina:d
Il cheama Stefanhee hee
Luni la scoala l.am vazut si m.am uitat la el dar eram cu o colega si am zis cam tare"uitel pe Stefan" rolling on the floor si pe urma el s. a uitat la mine :-s si am fugit rolling on the floor
apoi am observat ca el se uita lung la mine straight face si zambea >:"
De atunci de cand ma vede se tot uita la mine :-s [dar fix in ochii mei] straight face
si nu stiu cum sa ma bag in seama cu el
am incercat sa. i cer id. ulsad
dar mi. a zis ca nu mil da chatterbox. am auzit de la o fosta colega [care e in clasa cu el] ca nu are id si ii e rusine q astastraight face
eu vreau sa vb cu el laughing dar nu stiu cum
dati-mi si mie cateva sfaturi
Multumesckiss.
Ofer fundita

Răspuns Câştigător
| Anna06 a răspuns:

Buna :X daca vrei sa iti iasa ceva bine, trebuie sa ai un plan de rezerva, poate facut din timp pentru.asa ceva sau nu neaparat. Poti lua legatura cu acest baiat,Stefan,facandu-i un simplu semn sa va intalniti afara undeva unde nimeni sa nu va vada si sa ii poti spune ceea ce simti pentru.el sau pur si simplu,cand treci pe langa el sau el pe langa tine sa ai un biletel in mana in care tu stii ce ii scrii si ii atingi usor mana sa il pui in mana, dar sa ai grija sa nu cada, ca la urma intervin mult mai multe probabil.Sii.sa nu iti fie rusine pentru.ca daca iti va fi rusine poti risca sa pierzi poate unica sansa de a vorbii cu el, iar la urma iti vei pune singura intrebare ''de ce nu a facut-o cand trebuia? ''. Asa ca ai grija pentru.ca acest subiect te face foarte ''trista''daca nu iese cum trebuie. Am dat-o in bara candva laughing succes si te puup kisskiss

1 răspuns:
| NoNameJunior a răspuns:

Buna! du-te la el in pauza si spune-i:
-Hei, Stefan! ce faci? asculta, e putin cam complicat.mie imi place de tine si habar n-am daca si tu simti la fel.deci,imi poti raspunde la asta:iti place sau nu de mine? si te rog fii sincer! daca vrei nu spun nimanui din clasa mea sau a ta!
ca sa vorbesti cu el,cere-i si numarul de telefon. daca nu are,ii spui sa te sune dupa telefonul mamei sau tatalui lui.

i-ati inima in dinti! nu lasa emotiile sa te doboare pentru ca atunci cand iubesti e, foarte frumos, MAGIC.succes!