| Chainsaw a întrebat:

Buna tpuu.Imi place de un baiat de aceeasi varsta ca a mea.Nu stiu daca ma place thinking uneori ma saluta de 2 ori pe zi la scoala laughing si se uita luung la mine si eu zambesc big grin.Prietena mea care s`a mutat la alta scoala i-a luat id`ul si a vb cu el.L-a intrebat daca ii place de mine oh go on cu toate ca eu i-am zis sa nu faca asta.Raspunsul lui a fost ca ma place a pe o amica si ca sunt draga ca sunt prietena lui.Prietenei mele i-a zis ca ii place de ea ..nu stiu daca ca amica sau ca iubita.El i-a zis ca nu ii place de nici o fata de la scl.Dar eu cand sunt la scl il vad ca se uita mereu la mine.Nu stiu ce sa cred x_X poate nu vrea sa ii zica pr mele sau nust.Ce sa fac?! I-am zis pr mele. sa il intrebe daca vrea id meu si daca vrea ce sa fac. sa ii spun direct ca il plac? Eu am o relatie ff deschisa cu mama si ea imi zice sa nu le spun eu baietilor ca imi place de ei sa astept sa imi spuna ei ca o sa par penibila.Dar daca astept dupa el.sad poate nu imi zice si mama a zis ca asta inseamna ca nu ma place daca nu ma intrebare de id cv.Ce sa fac daca imi da add pe mess? sa ii spun ca il plac sau sa astept 1 sapt sa vedem daca imi zice cv? Funda

4 răspunsuri:
| SophieCoraline a răspuns:

Poate ii place de tine dar vrea sa fiti mai intii prieteni, pentru a te cunoaste

| iulia0022 a răspuns:

Uite cum sta treaba, poate mama ta a avut situatii penibile cu baietii in trecut si de aceea te sfatuieste sa nu reactionezi asa.
Ce trebuie sa faci tu? Pai, nu trebuie sa il iei tare, intri pe el, intr-o zi, il intrebi chesti, dezvolti subiecte, el o sa fie acaparat de moment si nu o sa isi da seama ca tu prelungesti momentele. Si a daoua zi il intrebi, nu stiu daca are prietena sau ceva de genul, iar daca nu il intrebi care e genul lui, si de acolo lucrurile o sa mearga de la sine puppy dog eyes. Sper ca te-am ajutat. Bafta happy!

| Chainsaw explică (pentru iulia0022):

Tocmai mama nu a avut situatii penibile cu baietii.Ea zicea ca daca ii placea de un baiat astepta pana o intrebare baiatul ala si ca baietii o intrebau daca vrea sa fie prietena lor.Si de asta imi spune sa astept si eu ..ca sa nu ma simt penibil daca ma refuza sau alte chestii.El nu are prietena sad dar imi e greu sa ma bag cu el in vorba pentru ca in fiecare pauza joaca basket si cand se suna merg mai incet laughing)) si apoi vine si el si ne salutam dar pleca repede la ora.sad.

| iulia0022 a răspuns (pentru Chainsaw):

Uite, stiu ca ti-am scris de mult, dar abia acum am vazut comentariul tau. Tu nu trebuie sa ii spui ca iti place de el. Trebuie sa afli de la prietenii lui care sunt chestiile lui preferate, de exemplu : echipa de football preferata sau echipa de basket ( daca zici tu ca ii place ), si sa vorbesti pe mess cu el despre chestile astea, si el sa creada ca aveti multe in comun. Vorbestei cat mai mult de basket.
Oooo, cat de mult mi-ar placea sa imi ascult propriile sfaturi laughing). Sunt in aceeasi situatie ca si tine. Oricum, bafta.