| Barbaneagra_Doina_1994 a întrebat:

Buna tuturor, am 23 de ani ma numesc Doina, vreau sa ma ajutati si pe mine, cu sfaturi.
M-am indragostit de un om in varsta decat mine, el are 42 de ani, Viorel,e din satul de une este fostul meu sot,il stiu destul de bine,e un om bun, frumos, grijuliu, are familie si 3 copii. De cand eram cu sotul meu deseori plecam la dumnealor deorece erau prieteni buni cu sotul meu,si dupa ce m-am despartit de sotul meu,mai telefonau sa ma mai intrebe ce mai fac si cum ma simt, ieseam la cafea,suc,cu el de cateva ori s-a intamplat si m-a dus si adus inapoi de la disco,si asa am ajuns si m-am indragostit de el nebuneste. De fiecare data cand ne vedeam,era ceva frumos intre noi,ma numea sensibila,papusa lui,iar eu pe el papuselu,puiu,happy. Nu va pot reda ce eram fericita cand eram cu el, el m-a ajutat sa-mi revin din stres,el ma invata ce-i aia dragoste adevarata,ii multumesc Domnului ca l-am intalnit in viata mea. Acum e plecat in Spania,eu in Franta,si nu-l pot uita,si el la randul lui ma placea,clipele cu el petrecute pentru ambii erau frumoase,minunate.
Si inainte cu putin timp de a pleca el in Spania,ne-am certat si mi-a zis ca a dorit si doreste ca relatia noastra sa mearga mai departe,in afara Moldovei,si i-am zis ca da, sunt de acord si eu cu asta,va zic sincer,n-am vrut si nu vreau sa-l las, il iubesc foarte tare, si tin enorm la el, stiu ca si el tine la mine,
Ajutati-ma va rog frumos, ce sa fac? sad sad

16 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Cred ca ar trebui sa mergeti pe drumuri separate.Lasa-l sa-si vada de familia si copiii sai si tu cautat-ti pe altcineva. Daca tu ai fi avut 3 copii si sotul tau tau te-ar fi parasit pentru alta cu aproape 20 de ani mai tanara decat el, ai fi fost incantata? Nu uita ca roata e rotunda.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Omul e cu 20 ani mai mare ca tine, are 3 copii si te adreseze cu "dumnealui"... totusi alt viitor mai bun pentru tine nu vezi?

si sa punem problema si din alt unghi... peste 5-6 ani cand o sa fii si tu femeie in apogeul vietii tale sexuala, aluia nu o sa i se mai scoale

| Roxin a răspuns (pentru suntserios):

Curios e faptul ca la 23 de ani ar fi la a doua casnicie. laughing
Prea bun, prea ca la tara.

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Roxin):

Haios, la aia ma gandeam si eu. 23 de ani si deja "fostul sot" laughing

| Roxin a răspuns (pentru UnBroken2016):

Da, da. laughing) Si noi inca ne uitam dupa fundulete. laughing)

| UnBroken2016 a răspuns (pentru suntserios):

De aia viagra salveaza vieti laughing

| UnBroken2016 a răspuns (pentru Roxin):

Lasa, ce stim noi. Fetele sunt mai mature rolling on the floor

| Roxin a răspuns (pentru UnBroken2016):

Este, este.
big grin

| Fatamuntilor a răspuns:

Familie,3 copii...tu alt barbat nu ai gasit?
Probabil copii sunt mari, poate apropiati de varsta ta, cu cine va iesi cu fica-sa sau cu amanta?
DACA zici ca are familie lasa-l in pace, cu atat mai mult ca si are copii.
Nu uita ca roata se intoarce.
Gaseste un baiat apropiat varstei tale, fara obigatii si iubeste!

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ai o atractie naturala sa complici lucrurile si sa le faci sa iasa prost.
La ce iti trebuie un bunic cu 3 copii?
Te-a ajutat sa iesi din criza, gata, mergi inainte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vai, vai... Cupidon asta. Si ce scenariu de telenovela ne-ai insirat aici.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Te-ai gandit vreodata ca poate nu erai de fapt indragostita cu adevarat de el ci doar foarte stresata in acele momente foarte grele pentru tine si de aceea il priveai ca pe "o raza de speranta" sau,"un strop de fericire" pe care in acel moment nu aveai de unde sa faci rost si asa poate crezi/credeai ca de fapt te-ai indragostit din nou?
Uneori traumele produc asemenea erori...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pot da un raspuns contradictoriu si un raspuns sa iti placa.Insa nu o fac. In aceatsa problema nu treuie sa se bage nimeni si nici tu sa nu ceri nimanui sfat.Ai 23 de ani, esti majora si cu capul pe umeri.Calculeaza,gandeste si ascultat-i inima.Insa si inima asta e nebuna uneori. Sfatul meu, pentru ca asta vrei sa auzi, este sa gandesti bine.Si ce decizie iei, sa o urmezi. Soarta ti-o faci singura, deciziile iti apartin.

| dragodana a răspuns:

Salut! In toata povestirea nu am citit cuvantul ''divort'' al lui de sotie.
Cred ca ai vrut sa fi fericita cu sotul si nu a mers si ai proiectat ideea pe acest om.
Desi sunt femeie stiu cum gandesc barbatii.'Barbatul este dator sa incerce''. Daca tu ai pus botul e treaba ta.S-a distrat si el un pic cu tine.
Ai incercat sa nu suferi dupa fostul sot.Dar vei suferi un pic acum si-ti vei gasi pe altul.
Te vei stramba la raspunsurile noastre pentru ca nu sunt ce ai fi vrut tu(adica sa te incurajam sa pleci la el), dar nu are sens sa ne invartim in jurul cozii.
Viata este prea scurta sa traim intr-un vis.Esti tanara, fa-ti de cap, cu cap, pana la cap! Si in fraza asta nu ma refer la Viorel.
Traieste-ti viata!

| Daniela1401 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa îl lași în pace fiindcă în primul rând e cu mult mai mare ca tine adică poți să îi spui "tata" în al doilea rand această persoană are o familie : nevasta, copii iar tu ești în plus. Crede-mă că dacă ai avea un sot și trei copii iar cineva ar veni la el să-i spună ca-l iubeste tine de loc nu tine plăcea așa că mai bine găsești pe alt cineva care nu e casatorit. Și încă un sfat bun nu distruge familii fiindcă tot răul pe care îl faci acum cândva o sa te se întoarcă

| Costache_Robi_1997 a răspuns:

Lasă-te de viața