| Chainsaw a întrebat:

Buna tuturor.Am o prietena care o cunosc de vreo 3 ani dar ne-am certat.Nu am mai vb decat asa rar.O cunosc de pe un joc. in real nu o cunosc dar eram ca niste surori. Vorbeam mereu pe skype. dar dupa o perioada ne-am certat cred ca a fost si insistenta mea pentru ca inainte eram foarte insistenta.Ea e din acelasi oras cu mine si mereu zicea sa ne intalnim in real dar cand venea data. zicea ca nu poate dar de fiecare data! Astazi i-am lasat un mesaj cu o remuscare pe fb gandindu-ma ca poate nu o sa raspunda.Am vorbit cu ea si am intrebat-o daca iese weekendul asta afara si a zis ca e aproape cat de cat de ea locul si a zis cred ca da vin.Ce sa fac? Imi e frica ca nu o sa vina sad.Pnm. ma gandesc ca deja mi-am pus o speranta si nu vreau dupa sa fiu dezamagita.Eu inca tin la ea straight face si totusi sunt sigura ca nu o sa vina.Nu inteleg straight face deja de abia astept weekendul, mi-am pus o speranta ca poate o sa vina.Imi vine sa plang straight face nu inteleg de ce sunt asa de fraiera ..nu inteleg cum pot sa imi pun o speranta.Ce sa fac? Sa vad daca vine si o intreb vineri seara daca vine si daca imi zice ca nu vine ce o sa fac? o sa fiu proasta si o sa ma gandesc la momentele frumoase si o sa izbucnesc in plans? off sad

6 răspunsuri:
| Ryuzaki a răspuns:

Foarte lesbi situatia.Deci suferi dupa o tipa cu care ai avut momente frumoase pe skype? Incerca niste prieteni adevarati sau poate un baiat nu ti-ar strica.Lasa bocitul la momentele frumoase pe skype sau in jocuri.Trist.

| IloveME a răspuns:

Trimite-i inainte un mesaj ca sa nu mergi pana acolo degeaba, daca nu vine inseamna ca ea nu te-a considerat o sora si nu te iubeste asa cum tu o iubesti pe ea!
S-ar putea ca de data asta sa-ti iei o surpriza si sa apara, de ce trebuie sa te gandesti negativ?
Stai linistita ca vei vedea ca totul va fi bine!
O noapte placuta iti doresc!

| Jijell a răspuns:

Nu te mai gandi atat la asta, o sa te simti prost toata saptamana pana atunci. Daca va intalniti, bine. Daca nu vine, nu mai insista, inseamna ca nu vrea sa fiti prieteni. Esti prea emotiva, linisteste-te un pic.

| ClaudiuTicu a răspuns:

In primul rand cati ani ai? Daca nu vrea sa se intalneasca cu tine in real,inseamna ca nu te place e prefacuta...Ei fetei pe care tu o placi, ea la randul ei ii place pe altcineva cred ca pe tine nu te place, nu va potriviti la caracter. Si nu trebuie sa plangi mai gasesti prieteni cu care sa iesi in oras, la scoala la tine, ori la liceu sigur gasesti prieteni care sa-ti placa.Intreab-o pur si simplu de ce nu vrea sa va intalniti? Poate ei nu-i pasa de tine nu o intereseaza, ori e prea ocupata nu are timp. Prieteni iti mai gasesti nu trebuie sa fii dezamagita acum. In viata intalnesti multe obstacole dar trebuie sa te feresti si sa intelegi ce se v-a intampla. Capul sus, mergi inainte! big grin laughing happy Pa

| Chainsaw explică (pentru ClaudiuTicu):

Nu e vb de asta.Ea ma chema mereu afara vorbeam non stop pe skype.Nu stiu. poate nu ii pasa de mine doar ca. au fost aproape 4 ani in care ne-am inteles super.happy nu cunosti nu intelegi tongue

| RebekahGby a răspuns:

Du-te sa te vezi cu ea, asta e daca nu vine. Macar ii arati ca tie chiar ti-a pasat, daca nu va veni numai vorbi cu ea, si numai pune la suflet asa repede, mai ales pentru fata asta care nu o cunosti in viata reala, ce momente frumoase? ca stateati pe skype? aiurea.; p happy