| Ana123anuta a întrebat:

Buna tuturor, as vrea sa impartasesc cu voi o problema mai delicata si sa va cer o parere. Am 21 si de ani si unchiul meu a incercat sa imi faca avansuri. Am discutat acest aspect cu sotul meu si mi-a promis ca o sa aiba grija de mine si o discute cu el, insa este o problema, mi-as dori ca parintii mei sa rupa orice legatura cu el pentru ca mi se pare ca are ceva probleme psihice. Insa imi e greu sa le povestesc si imi e teama de reactia lor nu vreau sa ii supar si stiu ca se vor supara dar in acelasi timp vreau sa ii tin si departe de el cu intentia de a-i proteja.

Astespt sfaturi si poate alte intamplari asemanatoare. Va multumesc!

2 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Sa se supere pe cine? Pe acel individ? Asta este, da-l incolo. Asa este cel mai bine si calea cea mai corecta. Este bine sa ii spui care este parerea ta despre asta si sa luati masuri impreuna si sa va intelegeti (tu cu familia ta). Acum ca o sa se supere... asta este, nu o sa conteze. Oricum o sa uite de el dupa si de aceasta problema.

Deci, cel mai simplu si corect mod posibil: sa spui adevarul.

O seara buna in continuare si multa intelegere iti doresc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu au motiv sa se supere pe tine. Nu te mai panica din nimicuri. E foarte bine ca ai vorbit cu prietenul tau