| Camy2787 a întrebat:

TPU as vrea un sfat. Unui baiat ii place de mine si mie imi place de el. Am fost intr-un timp impreuna dar ne-am despartit. Dupa ce ne-am despartit nu ne-am mai vorbit 1 saptamana. Intr-o zi ma plimbam cu fetele pe strada... Atunci a aparut el. cand m-a vazut a inceput sa zambeasca...happy dar dupa 2 ore a aflat ca am alt prieten sad... in aceeasi seara ne plimbam pe strada :X Atunci a deschis discutia cum ca ar vrea sa ne impacam... ca ma iubeste... Adevarat si eu vroiam dar...Ma rog... Dupa un timp ma despartisem de acel baiat dar el devenise indiferent... crying Dar acum as vrea sa ne impacam dar nu stiu cum sa ii zic va rog dati-mi un sfat sad dau funda :X

Răspuns Câştigător
| DryLeaf a răspuns:

Da, ai putea face asa :p laughing

Sau l-ai putea intreba "Tu cand m-ai intrebat daca vreau sa fim iarasi impreuna, vorbeai serios?"

Dupa raspunsul lui iti poti da seama daca vrea, sau nu sa fiti iarasi impreuna...

9 răspunsuri:
| DryLeaf a răspuns:

Sincer iti spun ca... dupa o despartire, nu prea mai poti vorbi cu persoana de care te-ai despartit, din motive cat de cat simple: Nu prea mai ai ce spune. Nu mai este persoana careia ii puteai spune orice... si nu prea ai sti cum sa-i vorbesti.

Cat despre chestia voastra acum, eu zic sa-ti asculti inimioara. Daca si tie iti place de el, si crezi ca a fost sincer cand ti-a spus ca vrea sa va impacati, atunci... da.
Ideea este ca tu trebuie sa decizi pentru tine, pentru fericirea si viitorul tauwinking

Bafta kiss

| Camy2787 explică (pentru DryLeaf):

Da dar nu stiu cum sa ii spun ca vreau sa fiu cu el... Sa ne impacam?

| Camy2787 explică (pentru DryLeaf):

Da dar nu stiu cum sa ii spun ca vreau sa fiu din nou cu el... sad

| DryLeaf a răspuns (pentru Camy2787):

Pai este simplu. Atunci cand va veti mai intalni, sunt sigur ca va lua in discutie subiectul "noi".
Cand o va face, iti poti spune si tu "oful".

| Camy2787 explică (pentru DryLeaf):

Da dar a devenit putin indiferent si nu cred ca va mai dechide acest subiect..si oricum nu am curajul sa il intreb fata in fata. straight face

| DryLeaf a răspuns (pentru Camy2787):

Atunci cand te-a intrebat daca vrei sa mai fiti impreuna, tu ce i-ai spus?
Este posibil sa fie indiferent acum din cauza acelui raspuns al tau.

| Camy2787 explică (pentru DryLeaf):

Pai m-a intrebat si am spus ca da. Dar dupa sa despertit de mine din nu stiu ce motiv. Dupa iar a vrut sa fim imptreuna dar... eu eram cu altcineva.In fine m-am despartit de acel tip si dupa am vrut sa fiu impreuna cu el dar nu stiu a devenit prea indiferent si de un ma mai intrebat nimic. sad Dar nu stiu cum sa ii spun :`` Ba vreau sa fiu cu tinee`` straight face laughing

| Camy2787 explică (pentru DryLeaf):

Mersi mult
:*

| DryLeaf a răspuns (pentru Camy2787):

Da, ai putea face asa :p laughing

Sau l-ai putea intreba "Tu cand m-ai intrebat daca vreau sa fim iarasi impreuna, vorbeai serios?"

Dupa raspunsul lui iti poti da seama daca vrea, sau nu sa fiti iarasi impreuna...

| Camy2787 explică:

Nu stiu cum sa ii spun ca as vrea sa mai fiu cu el