| anonim_4396 a întrebat:

Buna tuturor intrebarea mea este :

Cum se face ca am cunoscut o fata, ea nu demult s-a despartit de prietenul ei si este foarte dustrusa din cauza aceasta. Dar eu m-am indragostit de ea, vorbim pe skype in fiecare seara, ma simt bine cu ea si cred ca si ea la fel se simte bine cu mine, Ea stie ca mie imi place de ea, eam spus de vreo 2 ori dar nu direct.....Asi dori sa ii spun in fata si sa eau o decizie referitor la relatia noasta dar ma tem ca o sa ma refuze si o sa o pierd, dar nu pot sa piermit sa o pierd, tin la ea enorm de mult pentru a permite acest lucru....Nici nu stiu fiindca ma ghindesc la ea mereu, mi se pare ca grabesc lucrurile, dar eu nu o sa pot sa fiu pentru ea pur si simplu un prieten, pur si simplu nu vreau asta.

Dati-mi un sfat cu adevarat valoros, va multumesc mult...
*dau funda 100%

4 răspunsuri:
| UsersBoss a răspuns:

Pai daca sunteti atat de apropiati incearca sa o agati si apoi cerei numarul de telefon iar dupa vreo doua zile cheam-o la un suc si incearca sa fii foarte romantic si ai grija sa fie si muzica acolo iar dupa ce o conduci acasa te uiti fix in ochii ei o intrebi direct daca vrea sa fie cu tine si eu sper sa spuna da. Succes!

| Lester23 a răspuns:

Pai amice, incearca sa o iei cu usurelu nu DIRECT... nu se procedeaza asa...
deci invit-o undeva. la o cafea, in oras etc.
Dupacare o sa vezi tu automat ca ea te place... deci mai intai INCET deoarece o sa vada ce baiat smecher esti.

| Chuchilili a răspuns:

Spune-i ce simti.o incercare nu strica. si in plus, poate si ea gandeste la fel

| MadaAmy a răspuns:

Trebuie sa mai astepti un pic pana se simte ca e in stare sa inceapa o noua relatie dar in acelasi timp sa fi inca umarul pe care plange de abia cand o vezi mai fericita poti sa o intrebi asta ca sa ai sanse mai mari