| Infinityy a întrebat:

Sper sa ma ajutati cu un sfat.
Eu sunt cu un tip de aproape 1 luna [ peste 2 zile facem ].
Mama stie de el, este de acord, si tata stie, dar nu mi-a zis nimic despre asta.
Ieri inainte sa ies afara, am intrat pe facebook, am stat putin, apoi am uitat sa dau log out.
Tatal meu a intrat pe facebookul meu, si s-a uitat tot ce am vorbit eu cu prietenul meu.
Facusem niste glume despre prezervative [ inca nu mi-am inceput viata sexuala, si nici nu o sa incep prea curand ], dar tata zice ca eu am inceput x(, numai are incredere in mine.
I-am zis sa mergem la doctor, sa vada, si asta o sa si facem.
Voi ce ati face in locul meu?
Daca v-ati duce la doctor, cu parintii, si ar zice doctorul ca mai esti virgin/a, cum ai reactiona?
Funda pentru cel mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| elyfel a răspuns:

Pai,in primul rand trebuie sa-l faci pe tatal sau sa te creada.Eu daca as fi in locul tau l-as aduce pe prietenul meu sa-l prezint parintilor(sa-l cunoasca sa vada ce fel de om este)la fata de tata e foarte important deoarece orice tata vrea sa-si protejeze fiica.nu vrea sa fie a cui nu trebuie.
deci asta ara trebui sa-ti aduni parintii si sa-l prezinti parintilor.
Poate asa va capata incredere in tine mult mai mult si ar fi de acord cu voi doi.

7 răspunsuri:
| mami a răspuns:

O vizita la ginecolog este obligatorie macar o data pe a dar indicat este de 2 ori pe an indiferent ca esti sau nu virgina
asa ca poti merge singura la un consult si rogi medicul sa faca mentziunea pe rezultatul consultului ca esti virgina
acel document este datat si parafat de medic
si ai dovada pentru tatal tau negru pe alb

ignorantza nu este o rezolvare, intr-o familie trebuie sa fie armonie si sinceritate, cand vei avea copiii tai vei vedea ca e mai bine sa cooperatzi decat sa va intoarcetzi spatele in momente critice

| mona a răspuns:

Du-te la doctor atunci si demonstreaza ca esti virgina, poate asa nu o sa se mai bage in relatiile tale

| Latinmoon a răspuns:

Poi daca stii fb ca nu ai facut nimic de genul n-ai dc sa-ti fie frica!
La sfarsit ai deosebita onoare sa-i zici: Ti-am supus eu!
Dar mai bine incearca sa-i explici ca erau doar niste glume ca asa glumesc baietii uneori... si ca odata s-a intamplat sa vorbiti si voi asa si incearca sa-i explici k nu ti-ai inceput viata sexuala.
Good luck!

| kalasnicov a răspuns:

Iasi zice lui tata daca as fii fata in felul urmator: Mosule degeaba ai avut impresii si banuiri si m-as ridica de pe scaun si m-as fi duce acasa si nu as mai vb cu el mul tim ( o luna 2 poate chiar 6 luni)winking el o sa vina sa isi ceara iertare daca nu tot asa il tii pe tusa pana cand isi cere iertare

| Mellysa25 a răspuns:

Ahh ce penibil sa te duci cu tata la doctor sa vada daca mai esti virgina laughing) Doamne! PAi daca nu va da gres doctorul ai putea sa te prefaci suparata pe el mult timp. in felu asta invata sa aiba incredere in tine! BAfta!

| Infinityy explică:

Multumesc tututror pentru sfaturi :* Dar s-a rezolvat ^^. i-a trecut pana la urma laughing)!

| Abuziloae_Bogdan_1991 a răspuns:

Ignoranta e cea mai buna arma de razbunare. evita-l, nu vorbi cu el decat la subiect, buna ziua, ce faci...si cam atat..crede-ma cand iti spun asta, ca pentru un parinte nu exista o pedeapsa mai mare decat asta.