| madalinutza_6742 a întrebat:

Buna
Va rog sfatuitima, eu cu iubitul meu nu ne mai intelegem de cateva zile, am vazut cand vorbea cu fosta prietena pe mess (a fost 4 ani cu ea)si l-am intrebat ce are de vorbit cu ia si mi-a zis ca numa ce face si cum ii ok am trecut peste.La mine in lista ea era la ig dar am scos-o si a intrat pe mine mi-a zis cas vrea jucaria inapoi si eu nu o so opresc ca pe ia inca o mai iubeste, eu am inceput sa plang si el mi-a zis ca sa nu ma iau dupa ia, dar tot asa se comporta cu mine ce sa fac nu mai pot cred ca o sa innebunesc, cand ma gandesc ca pana acum 5 zile noi vorbeam despre casatorie si cpoii, acum ma pupa cand pleaca si cand vine acasa si aproape toata ziua sta la calculator nu vorbim nu mai suport ajutati-ma dati-mi un sfat?/plisss plisssss

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Poate nu-i intamplare ca aceste lucruri se petrec in apropierea sarbatorilor pascale. Roaga-te lui Dumnezeu, cere-I iertare pentru pacatele tale si roaga-L sa iti lumineze calea.
Voi ati inceput o relatie fara El, si puteti avea intentiile cele mai bune, ca fara El nu veti reusi si relatia dintre voi se va raci.
Domnul fie cu tine.

| Lora a răspuns:

O relatie indelungata se bazeaza pe comunicare, comunica cu el si daca il iubesti lupta pentru dragostea ta si-a lui!

| Alissya_4251 a răspuns:

Trebuie sa-ti dai seama in primul rand de situatia dintre voi... poate ceva anume l-a determinat pe prietenul tau sa ia din nou legatura cu fosta lui straight face ei au avut o relatie de 4ani si asta nu se uita usor...este o perioada mare de timp. Tu poti sa-l ai din nou asa cum era inainte numai dovedindu`i ca esti mai buna decat fosta lui. Din moment ce ati discutat lucruri serioase gen casatorie, copii este clar ca el te iubeste mult si poti sa fii convinsa de astawinking Daca iti dai seama din c motive au reluat legatura atunci ai gasit cheia problemeiwinking Iar pe ea nu o ascultatongue este doar invidioasa si ar vrea sa fie ea in locul tau. Nu-i da satisfactie!
Sper sa-ti fie de ajutor sfaturile mele:* Mult succes!

| andytza a răspuns:

Pai roaga un amic sa te ajute in felul urmator: ii spui sa-si faca un mail nou (pentru orice eventualitate )si sa-ti ceara prietenia pe mess.Stai un pic de vorba pe zi, timp de cateva zile si urmareste reactia iubitului iar daca te intreaba cine e raspunde-i concentrata la ceea ce citesti ca e un vechi amic care a fost prin strainatate si nu mai stiai nimic de el. Poate daca ii starnesti gelozia intelege cum te simti si va inceta sa stea toata ziua la PC... Daca nu se schimba atunci invata sa te pretuiesti si gandeste-te ca nu te merita!big grin

| treipuncte a răspuns:

Mai iesiti si voi in oras...stai mai mult timp cu el

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa prostul sa alerge dupa o himera.cauta unul istet care sa te iubeasca si sa te respecte.

| costydinu a răspuns:

MADALINUTZA,asa o chema si pe o prietena foarte buna de.a mea, care insa m.a enervat...si culmea e ca tot asa vorbeam de copii si alte chestiilaughing)))Ca sa revin la subiect,mai intai intalneste.te face to face cu baiatul respectiv,nu pe mess,si discutati despre problemele voastre si ce te deranjeaza la el. Daca tine la tine o sa te asculte si nu o sa mai vb cu aia... daca nu, atunci el nu te merita, si spune.i bafta, pentru ca baieti sunt cu miliardele! Funda?

| deea_1598 a răspuns:

Pai de ce nu-i spui iubitului tau ca daca mai vorbeste cu aia te desparti de EL