| red15girl a întrebat:

Vara asta am cunoscut un baiat si...mi-a placut si inca imi place...problema e ca nu stiu um sa-i spun, avand in vedere caeu sunt mai timida si nu stiu ce sa fac daca reactia lui va fi negativa. Cine ma ajuta?

Răspuns Câştigător
| hurricaneX a răspuns:

Buna, pai din moment ce il cunosti cred ca ai id-ul lui de messenger sau facebook-ul, vorbeste mai des cu el, nu trebuie ca o conversatie dintre voi sa fie seaca/plictisitoare, deschide subiecte de discutie, tachineaza-l intr-un mod placut da-i de inteles ca il placi.
Crede-ma, nu-i asa de greu, lasa timiditatea nu te va ajuta.
Daca reactia este negativa macar esti impacata cu gandul ca ai incercat.

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă nu rişti, nu câştigi, poate el te place, dar e prea timid. Apropie-te mai mult de el, dacă nu te simţi încă pregătită.
Succes!

| fetelerebele a răspuns:

PAI dac se uita la tine vb cu tine frum etc insemna ca te place si ai pute sa-i spui ca il placi dar eu una tes fatui sa astepti de la el dar dac vezi ca e timit asta el TU trebuie sa-i spui bafta (la TE IUBESC, TE PLAC )

| gsghdfhsdfhds a răspuns:

Dadad

| GeaninaSweet14 a răspuns:

Incearca sa-i spui ce simti. Poate si el te place, dar e in aceeasi situatie ca si tine. Daca raspunsul va fi negativ nu te intrista, macar vei sti ca ai incercat. Inainte sa ii spui apropiete mai mult de el si comunicati mai mult.
Succes!