| Xten3girl a întrebat:

Vara asta am fost 2 luni impreuna cu un baiat care nu face scoala in orasul in care locuiesc eu, ceea ce a dus la despartire.A trecut aproape o luna de cand a plecat si inca nu imi dau seama ce simt.Primele 2 saptamani in care el si cu cel mai bun prieten al meu au fost plecati, au fost grele pentru mine.Singura data in care am plans pentru el a fost in ziua in care a plecat.De atunci nu am putut sa ma mai descarc chiar daca ma simteam plina si ii simteam lipsa foarte mult.In primele zile m.a cautat si s.a asigurat ca sunt bine si apoi...pauza.L.am cautat doar eu.Dar intr.o seara, spre surprinderea mea m.a sunat si nu am vorbit prea mult.Mi.a zis ca ii era foarte dor de mine si nu mai rezista sa nu ma caute si ca nu a mai dat niciun semn pentru ca a vrut sa imi dea impresia ca m.a trecut.Pentru ca atunci nu am putut sa vorbesc mi-a zis ca ma va suna a doua zi, dar ca de obicei nu m.a sunat.Asa ca l.am lasat in pace si dupa un timp l.am cautat eu si am vorbit multe.A zis ca acum regreta ca nu a profitat de timp si ca m.a suparat de multe ori.Mi.a zis ca inca ma iubeste.A mai zis si ca se chinuie sa uite pentru ca nu o sa putem rezista asa, nu o sa putem sa tinem o relatie la distanta.Toata acea conversatie m-a coplesit si m-am simtit usurata ca inca ma iubeste. Dupa aceea a trecut ceva timp de cand nu am mai vorbit, iar eu nu l.am mai cautat, probabil din orgoliu, probabil pentru ca voiam sa il uit.In ultima perioada m-am simtit foarte bine si chiar am fost pe cale sa il uit, dar apoi am inceput sa rationez prea mult si a aparut o teama de a-l uita.O data ce il uit o sa il distrug cu indiferenta si nu vreau sa il ranesc.Si nu imi dau seama.E atasament? E iubire? Sa il uit sau sa il pastrez? Stiu ca probabil nu o sa mai fim impreuna si nu va mai fi niciodata la fel, dar eu sunt bine asa insa ceea ce ma distruge incetul cu incetul este frica de a nu-si gasi pe altcineva.Are toate fetele la cheremul lui si ar putea sa fie cu una in orice moment.Sunt confuza.Sunt atat de multe contradictii.Nu mai stiu daca m-a iubit sau ma iubeste. Aud vorbe din toate partile si oare sa il cred pe el sau pe ceilalti? Ceea ce m-a facut sa il uit a fost faptul ca am descoperit o noua fata a lui.Nu l-am vazut niciodata furios.Mereu era bun dar am descoperit rautatea din el pe care am vazut-o la inceput in ochii lui si am ramas foarte dezamagita.
In cateva zile o sa vina el si cu cel mai bun prieten al meu acasa.El vine aici doar pentru ca vrea neaparat sa ma vada ca in mod normal nu ar fi venit, Nici nu imi dau seama cum va fi si cum voi reactiona.
Povestea in sine e foarte lunga si sunt multe chestii de spus dar am rezumat cat de mult am putut. Ceva sfaturi? :*

6 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Doar vorbind cu el iti poti da seama care e adevarul.Nu te increde in ceea ce spune lumea, pentru ca lumea spune ceea ce ii convine. Vorbeste cu el sincer spune-i care sunt asteptarile tale de la el, dar nu in ultimul rand care-ti sunt sentimentele vizavi de persoana lui.

| RAY a răspuns:

Poate i este frica sa aiba o relatie cu tine si fata aia e doar o modalitate sa te uite, noi barbati nu ne recunoastem sentimentele ca sunt slabiciuni se nu ne permitem de aia cateodata se descarca ca nu avea cui tie pai iar fugea de iubirea aia, el fuge de tine dar te iubeste, si tu il iubesti, trist ce sa spun

| Doub a răspuns:

Dacă vă iubiţi aşa mult, luptaţi unul pentru altul.
Dacă nu, uită-l.

| SkyPilot a răspuns:

Ar fi trebuit sa nu va programati despartirea. Ar fi trebuit sa cautati in sufletele voastre puterea de a ramane impreuna indiferent de distanta si de greutati, sa fiti acolo unul pentru celalalt, sa comunicati, sa va spuneti ce simtiti unul pentru celalalt, sa faceti gesturi frumoase, sa incercati sa va vedeti. Timpul nu este pierdut. Daca inca il iubesti (si eu cred ca il iubesti, altfel nu puneai intrebarea asta, ai fi stiut clar ca nu te mai intereseaza de el), spune-i ce simti pentru el, spune-i ce ai vrea sa se intample, incercati sa va "regasiti". Daca vine pentru tine, si el are inca sentimente puternice pentru tine. Este pacat sa va pierdeti unul pe celalalt. Nu lua in seama ce spun altii, important este ce simtiti voi doi.
Daca te hotarasti sa urmezi acest sfat, nu il certa pentru nimic, nu ii reprosa nimic si stabiliti intre voi sa va iertati pentru lipsa de comunicare si pentru deciziile care au dus la despartire.

| Darius2019 a răspuns:

Daca nu tine la tine si te vrea doar pentru... da-l dracu, daca tinea cu adevarat te cauta si te suna macar seara macar cate 1 ora

| Coma21 a răspuns:

Da, esti indragostita pana peste cap happy, Ce sa-ti zic... inghetata, filme, iar daca se iveste altcineva, profita.Cred ca doar vei suferi daca continui cu el, dar...ei bine, alegerea iti apartine, dragostea e totusi oarba happy. Good Luck!