| alexsz95 a întrebat:

voua nu vi se intampla sa visati persoane dragi care au murit (bunici, prieteni, etc.)? si daca da, ce inseamna acest lucru?, eu de exemplu il visez foarte des pe bunicul meu care a murit in urma cu 3 ani. Era un om in care ma puteam baza mereu si il iubeam foarte mult pentru ca numai el ma intelegea.
Cine imi poate spune ceva legat de visele cu morti?

Răspuns Câştigător
| Valeria_Micleuşanu_1993 a răspuns:

Daca il visezi,inseamna ca te gindesti mult la el. DAca iti da ceva in vis,ia,dar daca cere nu da, caci e semn rau. Da de pomana ce dorea sau iti dadea, insa cel mai bine roaga-te pentru el!
http://valeriamicleusanu.blogspot.com/

4 răspunsuri:
| Valeria_Micleuşanu_1993 a răspuns:

Daca il visezi,inseamna ca te gindesti mult la el! daca iti daruieste ceva in vis ia, dar daca cere ceva sa nu dai, ca e un semn rau. celmai bine e sa dai de pomana ceia ce dorea el sau iti dadea...roaga-te pentru el.
http://valeriamicleusanu.blogspot.com/

| mihaelamiki96 a răspuns:

Buna! si la mine e aceeasi chestie bunicul meu a murit acum 3 ani si il iubeam ft mult, cand visezi o ruda moarta inseamna ca ar fi bine sa ii dai ceva de pomana de ex: ceva dulce, ceva de mancare, un covrig, o sticla de apa/suc, orice dar ar fi bine sa fie cumparata din bani tai (alocatie, bani de buzunar...) impartei unui vecin prieten cunoscut unui om sarac orcui si spune asa: sa fie primit lui...(numele lui )

| MAMYNYTO a răspuns:

Buna! Eu stiu din batrani ca atunci cand fisezi pe cineva care a murit ca trebuie sa dai ceva de pomana. In general ceva din care sa iasa aburi (gen gogoasa, branzoaica, etc).Eu cel putin asa fac.

| djkwffwwfw a răspuns:

Daca visezi oameni care traiesc si in visul tau mor inseamna ca le-au murit moartea...iar daca visezi oameni care au murit deja iti este foarte dor de ei:*