| valerikaa a întrebat:

vreau sa imi fac ziua de nastere (peste cateva luni) m-am gandit sa imi fac petrecerea intai acasa, apoi la un club, ce credeti ca ar trebui sa cumpar? nu as vrea sa risipesc multi bani, funda!

4 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Eu zic sa te gandesti doar la singura locatie!
Acasa e deranj mare! Dar daca stai la casa si poti organiza pentrcerea in curte, e ok.
Cumpara tacamuri /farfurii din plastic, e mai usor de stas dupa, arunci!
Fiind vara nu m-as gandi la mezeluri! Poti face gratar din piept de pui cu garnituri si/sau salate.
Salata de vinete
Prajituri diverse sunt o sumedie. Daca mama ta se va implica va fi mult mai bine
Bineinteles nelipsitul tort!
Ca bauturi sucuri de diferite feluri apa.Banuesc ca sunteti adulti sau macar adolesceni.Bere sau vin! Dar fara tarii.
Oricum mai este timp. Totul depinde si de buget.
Daca alegi clubul va mai usor, dar cheltuiele vor fi mai mari si nu vei beneficia de intimitatea caminului tau.

| Oanna96 a răspuns:

Ideea este ca irosesti mult timp, si acasa si la club, plus ca multe persoane ar veni doar la club.S-ar gandi ca nu are rost sa vina de doua ori, dar este alegerea ta.
Poti sa pui niste aperitive pe o masa sa ia fiecare cat vrea, niste fursecuri, ceva de rontait.

| MirelaNicoleta a răspuns:

big grin Suc, miniprajituri, un platou cu gustari, alune si sampanie big grin big grin big grin

| Ivan_Ioana_2000 a răspuns:

Strictul necesar. ceva de baut pe placul tuturor si desert.dar e ziua ta..iei ce doresti!