| AndreeaDeea221998 a întrebat:

Bună! Vreau sa plasez o comanda pentru un lănțișor cu pandantiv. Ce înseamnă dacă pe site este trecut : Greutatea Medie ≈ 0.71 Gramaje?
Nici nu vreau sa ma trezesc cu "foaie de ceapă" la prețul pe care ei îl cer. Mulțumesc anticipat pentru răspunsuri!

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Atentie!
In functie de materialul ales Aur de: 9k, 14K, 18K sau platina - atat gramajul andantului cat si pretul difera.

Cel de 9k are 87 grame si costa 1121 roni
cel de 14K are 99 grame si costa 1325 roni
Cel de 18K are 1. 13gr si costa 1694 roni
Platina are 1.48 gr si costa 2315 roni

16 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

In primul rand, orice manopera la comanda te costa triplu fata de ce cumperi din magazin, gata facut.
0.71 de grame este intr-adevar foarte putin, insemand ceva extrem de subire, cel mai probabil "foita de ceapa".
Mergi in mai multe magazine de bijuterii, si-ti faci singura o parere in functie de ce vezi cu ochii tai.

| AndreeaDeea221998 explică (pentru Violleta2022):

Chiar ar avea cum sa fie făcut un lănțișor și un pandantiv din 0.71 gr? În trecut am mai comandat online și a fost super ok. Dar acolo era trecut gramajul aproximativ. Plus comunicare, poze, pus pe cantar la final. Etc. Aici în schimb nu găsesc informațiile de care am nevoie.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Hai sa ne intelegem, tu vrei sa dai o comanda, sa ti se faca un anume lantisor (model cum doresti tu), sau vrei sa cumperi un lantisor gata facut?
Fiindca sunt 2 lucrurui total diferite, cu preturi total diferite cand dai comanda pentru confectionarae unei bijuterii sau cumperi, una gata facuta.

| AndreeaDeea221998 explică (pentru Violleta2022):

Nu este gata făcută. Aici site-ul și modelul : https://www.glamira.ro/glamira-pendant-marva-a.html?alloy=yellow-585

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Deci vrei sa o cumperi, gata facuta, asa cum este pe website-ul.

| AndreeaDeea221998 explică (pentru Violleta2022):

Aici m-ai pierdut. Vreau produsul respectiv dar vreau un gramaj decent.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Violleta2022):

Pretul pandantului este de 864 roni - fiind confectionat din aur de 14 karate, adica mult mai bun decat cel de 9k. Gramajul este de 0.99

Pretul lantisorului este de 1, 121 roni. Nu este foarte clar pe site, daca pretul contine atat lantisorul cat si pandantul, sau sunt preturi separate.

| AndreeaDeea221998 explică (pentru Violleta2022):

Prețul conține lănțișorul și pandantivul. Nu m-am uitat la cel de 9k. Ma interesează cel de 14 k. Dar da, asta ma deranjează, nu am toate informațiile necesare. Nu știu cum sa procedez.

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Doar cel din argint are 71 grame si costa 640Ron

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Ii poti suna si intreba, sau le poti trimite un email, cerandu-le lamuriri:
Sunați-ne
Luni - Vineri, 9:00 - 18:00
0800 630 103 (Gratuit)
Trimiteți-ne un Email service@glamira.ro

| AndreeaDeea221998 explică (pentru Violleta2022):

Le-am trimis un email la care nu au răspuns mare lucru. Acum am trimis alt email în care am cerut mai multe informații. Cum spuneam, de pe un alt site am comandat deja o brățară de aur, care a și ajuns. Pana am plasat comanda mi-au spus exact gramajul (poze pe whatsapp 3.50 gr la preț de aprox 900 RON) poze detaliate cu închizătoare, zale etc. Foarte comunicativi. Aici au aruncat doua cuvinte laughing. Dacă nu plasez comanda, risc sa nu ajungă pana de Crăciun.

| AndreeaDeea221998 explică (pentru Violleta2022):

Îți mulțumesc frumos pentru ajutorul oferit!

| Violleta2022 a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Craciun fericit si inbelsugat sa aveti!

| AndreeaDeea221998 explică (pentru Violleta2022):

Mulțumesc! Crăciun fericit alături de cei dragi!

| BoboBobo6717 a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

S-ar putea ca, dacă plasezi comanda să iei țeapă până de Craciun. De ce insiști să comanzi de pe un site care nu îți oferă informații concludente? Caută alt site, altr lănțișoare nu mai există?

| Vântulalb a răspuns:

"roni", @Jassmina?