| anonim_4396 a întrebat:

Bunahappy vreau si eu o parere sau un sfatstraight facedeci sa incep... "prietenul"daca ii mai pot spune asa, s-a indepartat definitivstraight face
vineri ne mergea foarte bine, sambata si duminica nu am putut sa ne vedem.
luni la scoala nici nu s-a obosit sa vina la mine sa vorbim sau macar sa ma caute, tot luni pe mess nici nu m'a bagat in seama( nici eubig grin sunt ft orgolioasa si nu las de la mine). Ieri, adica marti cand avea sport vine la mine ( eu eram in banca vorbeam cu prietenele mele) vine a mine si se aseaza lang mine si face"esti suparata pe mine" ii fac"crezi ca sunt" face el" da" ii fac " nu trebuia sa te obosesti sa vii, nici nu m'ai bagat in seama" face el " mereu vin eu la tine, tu nu vii niciodata"si ii fac" vrei sa-ti arat cum e sa nu te bag in seama si sa nu vb deloc cu tine"face" da" ( sa nu credeti ca eu nu-l caut, din contra ma urcam sus sa vad daca e p'acolo, si nimic)si nu i'am mai zis nimic, stateam si ne uitam unu la altuhappysi face" hai ca eu ma duc la ora" si pleaca.
Azi la fel... nici n-a venit sa vorbim, a trecut pe langa usa nici nu s-a uitat, a trecut pe la geam la fel.
crede'ti ca vrea sa se indeparteze de minestraight face
nu mai stiu ce sa fac... si nu pot renunt asa usor la el...
ajutati-ma:-

4 răspunsuri:
| andrasstefan a răspuns:

Cred ca o cauti cu luminarea, habar nu am de ce voi fetele sunteti asa...fitoase.prea mult va inhamati la fite si adese ori bunulsimt se evaporeaza. fara suparare dar cred ca ar trebui sa te trezesti la realitate, in plus daca nu e el este altul. daca te agati cu disperare de situatia asta ramîi cu disperarea, si crede-ma nu asta vrei.eu vreau sa imi fac noi prieteni, asa ca ma gasiti si pe mesenger. just_me_forever11

| IonILicious a răspuns:

Eu zic ca nu trebuie nici tu sa fii asa de orgolioasa. Nu cred ca vrea sa renunte la tine... dar daca nici tu nu vrei sa renunti la el nu renunta. Din cate vezi amandoi sunteti incapatanati... nu astepta sa vina el primul, du-te tu la el si asa nu faceti o micuta cearta sa devina si mai mare

| MyDestiny a răspuns:

Nu-l lasa sa se indeparteze! Baga-l in seama! Spune-i ce simti pentru el! Daca nu il bagi in seama in vei pierde!

| CatalinInside a răspuns:

Cel mai bine e : sa te duci la el, si sa incepi sa-i spui ca il placi, ceea ce simti pentru el, apoi intreaba-l ce simte pentru tine. Daca totul o sa fie bine pana aici (eu asa cred) vorbiti despre ceea ce va supara pe voi. Incercati sa vorbiti deschis, despre relatia voastra, despre ceea ce va supara (sa nu mai repetati greselile) si despre ceea ce va place.