| Maiia69 a întrebat:

Buna'! love struck

Am nevoie de niste sfaturi, orice.:-s nu stiu ce sa mai fac.

Deci.acum ceva timp am fost cu cineva impreuna. si in timpu ala am cunosc un alt baiat sad. care ii placea de mine si mie de el. dar eu avand prieten l`am tot ignorat sad acum sunt singura si as vrea sa fie intre mine si acel baiat mai mult decat prietenie. ne placem reciproc. dar el nu vrea o relatie pentru ca a suferit dupa ultima lui relatie de 3 ani `sad.
ce as putea face sa uite cea fost in trecut? straight face

am nevoie de ajutorul vostru sigh `...

Va multumesc! :*

Răspuns Câştigător
| anny3anyy a răspuns:

Dupa 3 ani ii este destul de greu sa uite si daca a refuzat sa aveti o relatie nu se simte inca pregatit pentru asta. tot ce poti face este sa astepti pana cand va dori o relatie cu tine.nu poti forta ca risti sa pierzi si aceasta atentie pe care ti--o da. fii prietenoasa cu el, da-i de inteles ca il placi si aminteste-i ca viata nu s-a terminat odata cu relatia precedenta si oricum nu toate fetele sunt la fel. sfatul meu este sa nu insisti prea mult daca te tot refuza, pentru baieti e mult mai greu sa treaca peste o relatie la care a tinut si le este si mai greu sa se ataseze de o alta.asa sunt ei...un pic mai duri...asta e! succes!

8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy inceraca sa te faci sa fii placuta, dar in acelasi timp sa nu devii cicalitoare ori sa il stresezi, sa stai sa il asculti, sa il lasi o perioada sa vorbeasca mai mult el, apoi dupa o perioada ai putea sa ii dai de inteles ca tu, ai vrea ceva mai mult, daca el tot nu vrea, opreste-te cat nu e prea tarziu si vei suferi degeaba...incearca sa vezi ce iese.papahappy

| pisoias a răspuns:

Mai bine te multunesti cu ceea ce ai. Daca celalalt ti-a spus ca nu vrea o relatie cu tine, poate ca undeva in sufletul lui inca spera sa se impace cu fata pe care inca o mai iubeste se pare (din moment ce sufera ).

| IubesteEa a răspuns:

Spune-i ca tu nu esti ca altele si sa incerce sa aiba incredere in tine si sa fiti impreuna, ca doar din asta va placeti reciproc si ca o sa fie bine in relatia voastra si tot ce a fost a fost a trecut te-a ales pe tine acum esti tu nu trecutul succes! imi dai funda?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dec din cate imi amintesc s-a intamplat la fel si la mine. dar nu cu 3 ani, ci cu 6 luni. Baiatul era tist ca fata i-a dat papucii. Si era la fel: si mie imi placea de el si lui de mine. Apoi am venit langa el si am vorbit cu el. Deci il intrebam ce ii placea lui cel mai mult, ce sport, cu ce echipa de fotbal tine sau alte sporturi, chestii pe care stim ca baietilor le plac. apoi el a inceput sa uite. a doua zi el mi-a cerut numarul de telefon(stiu asa dintr-o data e foarte ciudat) si eu i l-am dat. mai trz ma trezesc ca ma apeleaza si ma cheama intr-un loc. acolo imi zice ca vrea sa fie cu mine intr-o relatie iar eu am acceptat. dar apoi mi-a dat papucii ca zicea ca nu vreau sa ma sarut cu el sad. in privinta ta ai 2 relatii deci lasa inima sa aleaga... destinu. Daca iti place de prietenul actual si nu vrei sa te desparti de el, fa-l pe el sa se desparta de tine. poate asta merge. ori sa ii ici cuvinte de genul: imi pare rau, nu e vina ta, domnul ne-a dat noroc pana acum, chstii din astea bla bla. si apoi mai e ceva: daca vrei sa stai cu celalt baiat da poti nu-i problema cel mai sigur: lasa destinu sa te aduca la ceva sigur ori daca asta nu ascultati inima. vezi la care simti ceva mai mare

| Earthquake a răspuns:

Numai sfaturi aiurea sti ce zic eu? sa-l iei de gat si sa incerci sa-l saruti, astfel ii vei da mai multa incredere! spor...

| Pinky06 a răspuns:

Nu ii lasa impresia ca esti dispusa oricand zice el sa incepi o relatie cu el. Incearca sa pari putin indiferenta in prezenta lui, sa nu ai ochi doar pentru el. Razi la glumele lui, povestiti impreuna...ai rabdare. Nu ii acorda prea multa atentie poate o sa ii se urce la cap, dar nu incerca nici sa il faci gelos cu alti baieti. Fi cat mai natura in preajma lui. Lasa.l pe el sa vada ca nu esti ca fosta lui sau ca celelalte fete happy

| anna87 a răspuns:

Pentru orice inceput e nevoie de timp si intelegere reciproca! trecutul v-a ramane mereu in spate, niciodata nu se v-a uita... ceea ce se uita e de fapt ceea ce crede el ca mai simte pentru acea pers.tocmai d aceea incearaca momentan sa-i fii confidenta(cea mai buna prietena, un umar la ananghie) si nu te grabi sa fortezi lucrurile sa se-ntample prea repede pentru ca vei avea de pierdut.totul se incepe incet si cu rabdare... timpul e cel care le rezolva pe toatewinking