| AlexMercer a întrebat:

Am 16 ani, ma numesc Cristi si locuiesc in Bucuresti
Deci sa va spun povestea mea. Sper ca nu va plictisesc

Parintii mei sunt divortati din anul 2006, dar cu asta m-am impacat demult. Nu mai simt nevoia sa traiesc deoarece:
1 Nu reusesc niciodata sa imi fac o prietena. De fiecare data când reuseam, ma desconsidera, ma ignora si nu mai puteam. Asta se intampla si acum, bineinteles cu aceiasi persoana. Cu alte fete nu reusec niciodata sa imi fac prietena. Toate ma ignora. Stiu vorba ca inca nu a venit timpul, dar am asteptat de mi s-a acrit
2 Eu locuiesc cu mama. De fiecare data când incerc sa vorbesc cu ea, schimba subiectul si face scandal din orice chichita mica. Niciodata nu ma lasa sa vorbesc, intodeauna zice "stiu ce vrei sa zici" si dupa o jumatate de ora cel putin, dupa ce reusesc sa ii spun ce am de zis, gara ca ea sa vorbeasca mai tare decat mine ca sa nu mai pot vorbi eu, zice "n-am stiut" sau ceva de genul. M-am saturat de chestia asta, pana peste cap. Niciodata nu pot vorbi cu ea, cat sare cu tonul peste vocea mea, si nu mai pot zice nimic.
Am un singur prieten, care si el ma ignora ca de obicei. Rareori ma intreaba ce fac sau daca mai exist.
Lui tata nu-i pot spune acestea, deoarece cu toate ca ma vad cu el un week-end odata la 2 saptamani, el a fost cel care chiar s-a interesat de mine.

Mama este plecata la serviciu de luni pana vineri 8 ore. Lunea si miercurea este de la 12:00 pana la 20:00

iar restul zilelor de la 8:00 pana la 16:00. Cat timp ea este la serviciu eu sunt acasa singur. In zilele 8-16, când vine acasa, se culca pana la orele 20-21, si pe urma se plange ca e obosita si nu are timp. Cel mai mult nu suport atunci când incerca sa ii zic ceva, ea zice "lasa-ma impace!" pe urma daca mai zic ceva, ea vine furioasa la mine si face spume la gura zicând "lasa-ma imapce!". Simt ca nu mai pot sa traiesc. NU MAI SUPORT ASTA. O alta intrebare este: CUM SA FII OBOSIT DACA DORMI 10+ ORE IN MAJORITATEA ZILELOR? Am incercat sa ii spun ca de aceea nu are timp pentru altceva, reactia ei fiind aceiasi ca cea de sus (ca de obicei)
Parintii ei, când vin pe la mine, ei o sustin din toate privintele (au acelasi comportament, ba chiar ma si injura uneori, sau ceva de genul "Mai bine erai fata"). Parintii ei vin in fiecare week-end pana luni, la mine pentru a lua "mâncarea" (snitelele luate de la mega image) pregatita de mama pentru o saptamana pentru ei, pentru ei nu pot face mancare de "oboseala". Asa face si la mine. Când ma duc cu ea la cumparaturi la sfarsit de saptamana, ca sa luam mancare pentru urmatoarea saptamana, ea cumpara pentru mine snitele si piept de pui gata-facut de la mega image. Când i-am spus ca m-am saturat sa mananc asta, ea mi-a spus ca nu are timp sa faca altceva si evident un "lasa-ma impace" foarte zgomotos. Si ea mananca tot astea, si eu la fel si parintii ei la fel, de vreo 3 ani
Va rog ajutati-ma cu un sfat, Nu mai suport sa traiesc asa

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Daca taicatu te intelege spune-i ca vrei sa traiesti cu el, si daca te injura expiratii aia de pensionari trantestele si tu vorbe grele chiar daca te aude maicata, eu i-am zis lu bunicamea sa se duca in pul-a mea de fata cu taicameu laughing la 22 de ani mi-a tras o palma peste fata si am plecat cu el certanduma pe drum spre casa, numai ca am ramas satisfacut ca i-am zis ce merita pentru ca a inceput sa faca urat ca dc vreau sa plec si mananc rahat dar a vazut ca nu sant chiar asa prost laughing sa o suport

| FABULOSUL6000 a răspuns (pentru mgtow):

Nu esti sanatos laughing)

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna, Cristi,

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam sa-ti fie mai bine.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa te ajutam!

| Silicart2001 a răspuns:

Daca nu mai poti trai asa muta-te cu tatal tau. Sau daca vrei o prietena incearca sa o impresionezi si cand e momentul POC first kiss. laughing