| SoroiuRamonaIrina a întrebat:

Buna ziua am fost la ginecolog si mi-a prescris tergynan flora ca as avea o mica infectie vazui in comentari ca trebuie tratat si partenerul dar nu mi-a spus nimic

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Corect o spune si prospectul medicamentului, dat in context cu vaginita >> Partenerul (partenerii) trebuie tratati concomitent, indiferent daca prezinta sau nu simptomatologie clinica.

| Violleta2022 a răspuns:

Medicul nu-ti spune, ca interesul lui este sa-l mai vizitezi si a doua oara, ca sa ii mai platesti inca o consultatie.

Mergi al farmacie si vezi daca poti primi tratament si pentru barbat, ca sa ffaceti tratamentul concomitent, ca altfel risti sa va tot reinfectati de la la celalalt.

| TheGentleman a răspuns:

Depinde de problema pe care o ai. Nu toate problemele vaginale trebuiesc tratate în grup, fiind afecțiune specifică organului respectiv.

Dacă ai probleme la ochi, se tratează toată lumea cu care ai interacționat? Uneori da, alteori nu.

Ca să nu mai spunem că el poate că are imunitate mai bună decât tine și nu este afectat