Întrebare recomandată | teiubescteiubescteiubescteiubescteiubesc a întrebat:

Am nevoie de ajutorul dvs, mai ales a celor care au trecut prin asta. Ma chinui sa raman insarcinata, am facut tratament Pentru crestere a fertilitatii. In decembrie am incercat iar. Problema e la mine. Sotul meu e sanatos, au confirmat analizele. Zilele trecute am avut o scurgere de sange de marimea unei monezi si una mai mica. A doua zi inca vreo 3 pete. Sa fie menstruatia, desi ar trebui sa imi vina abia peste 2 saptamani. Sau sa fie o manifestare a sarcinii? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Problema e la tine adica ce problema ai? Degeaba faci tratament daca nu stii exact cauza.Deci ce zic doctorii aia mari specialisti in alea fertilitatii din RO? Asa ca sfat eu as zice du-te in Cipru aia is profesionisti, se pricep mai bine ca toti pe acolo prin europa.Ce sfat sa iti dea lumea pe aici, cand misuna mai mult de astia de 12-15 ani pe aici.Treb sa gasesti cauza, uneori chiar daca rezolvi prin tratament ceva e nevoie si de ajutor, adica ar trebuie sa te monitorizeze doctorii si sa te feritilizeze ei, bine cu material de la barbatutau, dar e mai sigur asa, decat sa faci sex.Asta ca spui ca tot ai incercat.Sint multe cauze pentru care nu poti ramane deci trebuie sa spui, ori aici ori da un mesaj ceva privat, ma pricep nitel, adica am vorbit cu ceva doctori de genul asta si stiu ce metode sint.Indiferent ce ai avea poti sa faci copii, bani sa ai, doar daca nu ai uter atunci da poti sa spui nu se mai poate.Ar fi trebuie sfaturi sa iti dea medicu la care ai fost, ala cea pazit? Ala trebuie sa iti prezinte tpate posibilitatile, sa iti spun in primul rand care e problema, eventual sa o rezolve cumva, si dupa sa iti zica uite asa e mai bine.Si cu medicii astia parca ar fi pompieri sincer laughing eu asa stiu cand te duci la un meserias, indiferent cine esti ii explici pe inteles ce are, apoi ii dai toate optiunile posibile, astfel ca omu sa aleaga, daca e vorba de bani.Rar gasesti asa oameni, dar daca ai vazut ca el nu zice, trebuie sa-l intrebi tu ma nene zii toate posibilitatile din lumea asta, nu conteaza cit costa sau unde se fac dar zile sa le stiu, cam asa trebuie vorbit cu un medic pompier din asta

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Recomand sa mergi la un doctor specializat si sa ceri sfaturi, sa iti faci un control detaliat.
Crede-ma, vrei sfatul unui specialist, nu a unor amatori.
Stiam o chestie dar nu stiu daca e asa, dupa ciclu, urmatoarele 5 zile sunt sanse mai mici sa ramai gravida, deci, dupa ce ai ciclu, astepti 5 zile si incerci din nou. - doar am auzit asta de la o persoana, nu e testat sau ceva, dar nu e riscant nici sa incerci.
Dar tot recomand ce am zis mai sus.
O zi frumoasa happy

| teiubescteiubescteiubescteiubescteiubesc explică:

Vad si eu. Nu imi imaginez cum poate exista atata rautate. Mulțumesc mult!

| florincraiova a răspuns:

Muncește m-ai mult

| Asi82 a răspuns:

Poate fi o alarma falsa,
Inarmeazate cu răbdare si mergi la hinecolg pentr a ti face o ecografie
Sora mea avea hemoragie mare fiind însărcinată..plîngea disperată.
Pina nu ea arătat ca pruncul sta bine si dormea
I sa întîmplat cam 3 hemoragii abundente.
A aflat motivu acestea dupa 3 luni de sarcina.hemoragia venea de la exterioru placentei.
Acum ne bucurăm de o principesa ce a împlinit 75 de zile perfect sănătoasă.
Baftă multa!