| Lorena95 a întrebat:

Buna ziua am o problema eu sunt plecata la munca in strainatate iar copilul meu este in grija cumnatei mele cu procura anul acesta am incercat sa il inscriu la gradi dar nu am reusit din motivul ca baiatul e inscris automat la gradi de unde sunt eu de loc precizez ca nu sunt casatorita cu acte iar cel cu care sunt nu este tatal copilului baiatul fiind fara tata. problema mea este ca eu nu l am inscris acolo niciodata am fost l gradi acolo si mi s-a spus ca se va face transferul pana pe 1 august dar nu am primit nici un raspuns..as putea sa il tranfer in septembrie iar daca nu se rezolva pana atunci? la gradi sunt locuri libere

1 răspuns:
| IsabelaIssa a răspuns:

Cred ca ar trebui sa se ocupe cumnata ta de acest aspect mai ales daca are procura pentru asta. Sa se duca sa se intereseze, sa vada care este problema si de ce nu s-a primit nici un raspuns. La fel tot ea poate intreba acolo daca se mai poate muta in septembrie, ori trebuie sa ai un telefon de la gradinita unde sa vorbesti direct cu ei.