| ccc12343546 a întrebat:

Buna ziua am si eu o problema am o prietena de 3 ani de zile ne intelegeam foarte bine pana a trebuit sa plece la facultate in alta tara vine din 3 in 3 luni acasa dar nah... la inceput a fost foarte bine vorbeam zilnic dar de cand a inceput cursuriile e foarte ocupata si vorbim mai rar. intr-o zis am jignit-o si s-a suparat foarte tare. a trecut o luna jumatate si relatia merge tot mai rau vorbeste tot mai distanta nu mai e asa roz cum era. imi spune mereu sa las timpu sa treca ce sa fac cred ca nu ma mai iubeste fara rasp de genu cautati pe alta nu stiu ce

4 răspunsuri:
| zurick a răspuns:

Din pacate asa se-ntampla in majoritatea relatiilor la distanta. Daca acum la inceput este asa rau crezi ca incontinuare va fi mai bine tot in ritmul asta?

| Mihaela1964 a răspuns:

Cred ca toate se vor clarifica in prima vacanta cand va fi acasa; e greu sa vorbesti si sa transmiti stari prin telefon sau mesenger.Nu-ti ramane decat sa vezi cum va decurge atunci discutia intre voi doi si vei lua o decizie.

| Kriss96 a răspuns:

Prietena mea cea mai buna imi este ca o sora. E persoana in care am cea mai mare incredere si ii spun absolut orice. Suntem prietene de aproape 10 ani si ne certam foarte urat chiar si acum. Anul trecut nu am mai vorbit deloc timp de 4 luni. Si tot ne-am impacat. Lasa timpul sa treaca. Daca tine la tine te va ierta! Daca nu te iarta inseamna ca nici nu tine la tine. Si cred ca exagereaza. Pana la urma orice i-ai spune tu o iubesti si asta conteaza. S-a cam suparat degeaba, dar cred ca ii va trece.

| ccc12343546 explică:

Si nu mai am rabdare sa las cum spune ea timpul sa treca mi-am cerut scuze degeaba