| TotEu1993 a întrebat:

Ce sanse sunt sa tina relatia?
Acum ca a venit vacanta nu pot sa mai ma vad cu prietena mea asa de des.ne vedem 1 data la 2-3 saptamani. vorbim zilnic prin mesaje sau la telefon.ne intelegem foarte bine. ea nu este geloasa.eu dapbig grin(cel care nu iubeste nu este nici gelos big grin ). Tinem foarte mult unul la celalt.ne omoara distanta astasad. Stau mai toata ziua pe ganduri...suparat...ca o iubesc mult si nu putem petrece mai mult timp impreuna (eu 18 ea 17 luna viitoare).
Ce credeti va tine relatia asta mai de la distanta?
Dau funda la cel mai bun comentariu?

Răspuns Câştigător
| Krisha a răspuns:

Iubirea ajunge si la 1000 km departare! E greu...chiar foarte, sa stii ca persoana iubita e departe de tine si ca nu poti sa o strangi in brate si sa ii spui cat de mult o iubesti. Oricata incredere ar exista intre voi tot intervin intrebarile"Oare ma insala?" sau " Cu cine si unde este acum?". Incercati sa va dovediti increderea unuia altuia pentru a rezista relatia. Dupa parerea mea increderea este cel mai important factor intr'o relatie la departare, dupa iubire bineinteles. Daca sunteti puternici o relatie trece si prin foc! Mult noroc si iubiti'va mult!:*

5 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

In primul rand,e o mare prostie sa crezi ca cel ce nu iubeste nu e nici gelos!
Dimpotriva,cel care e gelos isi jigneste si iubita si propria persoana si intreaga relatie,dar asta e alta poveste.
Iubita ta se pare ca e mai matura si mai putin isterica decat tine,ea are incredere in dragostea voastra si asteapta calma clipa in care va veti revedea,fara sa se risipeasca nici in ganduri negre sau gelozii inutile cum faci tu.
Ea stie ca va iubiti si ca dragostea nu trece asa de simplu. Daca ai face si tu la fel ai fi mult mai castigat.
De ce simti nevoia sa pui raul inainte,de ce esti atat de nesigur de tine,de voi?
Asa zisa distanta dintre voi e un bun motiv sa incercati si la greu relatia voastra, in tot raul e si un bine intotdeauna!
Fii rabdator, va veti vedea si ti se vor risipi toate temerile!
Mult noroc!

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Se spune ca ochii care nu se vad se uita. Distanta schimba mult cursul unei relatii, si, in functie de implicarea partenerilor in relatie si durata perioadelor de intrerupere, ele pot deveni mai puternice sau se pot destrama. Pentru ca oamenii au nevoie de afectiune, apropiere si sa stea o vreme departe inseamna un efort sau o renuntare la propriile nevoi pentru ca relatia sa tina. Iar voi sunteti foarte tineri si lucrurile se schimba repede in adolescenta. Daca sunteti foarte atasati si comunicati des, sa zicem simtiti amandoi nevoia (nu fortat!) de minim 5 mesaje/zi sau 15-20 minute la telefon in care nu va plictisiti (nu suntem toti la fel de vorbareti, variaza) atunci chiar va duceti lipsa si poate tine. Dar de atatea ori apare intre timp altcineva in viata ei sau a lui...cred ca statistic mai multe relatii nu rezista distantelor de cateva luni, iar cei care rezista mai mult de 6 luni separati sunt de obicei trecuti de ~30 de ani si casatoriti. Maine ai putea intalni o fata care-ti place mai mult decat prietena ta. Daca ti-ar da sansa, ai ramane fidel? Dar ea, daca se intampla? Ea crede cu tarie ca o sa tina relatia voastra asa sau ce o fi o fi?

| koshmarul a răspuns:

Salut frate, Daca va iubiti citusi de putin distanta u e un asa mare obstacol, eu cu prietena mea suntem la 300km departare, eu Prato(IT) si ea Milano (IT) si ne vedem aproximativ odata la 3 luni, ne mai ceram din cand in cand dar ne trece repede, avem un an deja impreuna, asa ca succes,
acum daca tzia placut nu ma supar de imi dai funda.

| llylaav a răspuns:

Scurt si la obiect : vrei sa tina? vrea si ea? o sa tina atunciwinking

| simona_4697 a răspuns:

Pai mai degraba verde draga asa e sorry dar ai mintit a app ea nu-i pentru tine cine se crede ea mama du-te la ea si fai sex la maxim