| LanaDelRayFan a întrebat:

Buna ziua, as dori sa ma sfatuiesc cu voi, o sa incerc sa povestesc pe scurt. Sunt intr-o relatie cu un baiat de cateva luni, dar parintii nostri nu stiu asta, o tinem privat momentan. Inainte de a fi cu iubitul meu, unul dintre prietenii lui m-a placut, insa l-am refuzat, au trecut luni bune. Astazi, tatal iubitului meu a primit o poza de pe un cont fake cu noi doi pupandu-ne pentru a crea probleme. Noi deja suspectam pe cineva, insa nu-l putem acuza fara dovezi. Intrebarea mea este, ce as putea face in aceasta situatie, cum pot afla cine a facut-o? Voi ce ati face? Pentru ca nu este prima oara cand grupul lui de prieteni ne creeaza probleme, sunt multe de spus dar nu conteaza, vreau doar sa aflu cine e in spatele acestui joc murdar, va multumesc!

12 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

In principiu nu ai cum si nu cred ca are sens sa va bateti capul. Iubitul tau daca nu e un pampalau ar face bine sa rupa complet legatura cu grupul ala si sunt sanse mari ca ulterior sa il contacteze unul dintre ei si sa toarne pe altul. Acum as zice ca ar fi cazul sa va axati pe clarificarea lucrurilor cu parintii.

| Freya1 a răspuns:

Sunteți copii și copii asa se joaca.
Cel mai probabil a fost unul ce a vrut neapărat sa îl vadă pe iubitul tău mâncând bătaie de la părinți.Si e clar ca e din anturajul lui pentru ca altfel îți făcea ție probleme fiind fata si dând mai nasol.

Cred ca în loc sa va mai jucați de-a detectivii, mai bine i-au spune iubitului tău ca nu ii trebuie dușmani cu asa prieteni și ca ar fi în regula pentru el, indiferent dacă va mai fi sau nu cu tine pe viitor, sa aibă grija cu cine sta ca are numai șerpi pe lângă el.

| anonim3247 a răspuns:

Nu e nici o problemă o poză ca aia.

| Alexia999997777777777777 a răspuns:

Cu siguranță persoanele " invidioase" pe legatura voastră.
Cel mai simplu mod este sa fiți sinceri cu părinții voștri, chiar dacă vor exista " reacții negative" + despre situația în care va aflați cu acesti oameni, cu siguranță și o plângere la politie ajuta, căci să faci un santaj prin a posta poze pe ascuns, fără acordul persoanelor pozate, este ilegal.
Pana la urma încercați sa aflați cine va sunt prieteni adevărați și cei care se prefac( o selecție la grupul de prieteni, ajuta).

| LanaDelRayFan explică (pentru Alexia999997777777777777):

Multumesc pentru raspuns si timpul acordat, ideea e ca acesti baieti nu mai sunt prietenii lui, tocmai din aceasta cauza. ii suspectam pe ei, crezi ca politia ne poate ajuta?

| Alexia999997777777777777 a răspuns (pentru LanaDelRayFan):

Sincer nu știu, în mod normal este ilegal să pozezi o persoana fără acordul ei.
Dar puteți încerca, știu că sistemul nostru nu se compara cu alte sisteme din alte tari, unde politia este mai implicata, dar merita încercat.
Oricum ar fi, cam copilăros gestul și nu știu câtă frustrare pot avea unii, nu le mai dați importanta.

| AmandinaDragan a răspuns:

Daca iti place de iubitul tau atunci casatoreste-te cu el si muta-te.

| LanaDelRayFan explică (pentru AmandinaDragan):

Multumesc de raspuns si timpul acordat, stam deja impreuna!happy de casatorie nu putem vorbi momentan...

| GeorgeCazan a răspuns:

Greu de aflat. Și totuși e cineva apropiat vouă, adică vă știe pe voi doi, știe ca prietenul tău nu crede așa ceva și atunci aruncă cu noroi mai departe, ca ceilalți din familie să nu vă accepte, când le veți spune de relația voastră. Cel mai bine le spuneți alor voștri de relație și eventual și de treaba cu "jocul murdar".

Ce timp și imaginație au unii oameni. Sper să îl găsiți pe individ și să faceți plângere la poliție pentru șantaj.

| LanaDelRayFan explică (pentru GeorgeCazan):

Iti multumesc pentru raspuns si timpul acordat, este clar cineva care ne stie si anume unul dinte grupul de baieti, fostii lui prieteni sau chiar fosta lui. crezi ca ne va ajuta politia? ca nu avem dovezi. multumesc!

| LucyiFer a răspuns:

Iei toate persoanele din anturaj, bănuite și le bați cu propria monedă. Au încercat să te despartă? Atunci minte-i pe cei bănuiți că v-ați despărțit, jucați rolul acesta o perioadă și încearcă să pari vulnerabilă între posibilii defăimători. Așa le vei intra mai ușor în suflet și îi vei atrage mai aprig de partea ta, iar când ei încep să se destăinuie, tu doar ascultă-o cu interes.
Salve!

| LanaDelRayFan explică (pentru LucyiFer):

Iti multumesc pentru raspuns si timpul acordat, au incercat de multe ori sa ne desparta, sunt multe de zis. au vazut ca nu reusesc si acum apar implica si parintii, ceea ce ma doare. nu pot face asta deoarece nu suntem prieteni, nu vorbim, nu vorbesc cu nimeni din grupul ala de baieti, iti multumesc inca o data!