| Jigokunokishi a întrebat:

Imi place de o fata si as vrea sa stiu ce parere are despre mine, dar nu vreau sa ma apropii de ea pana nu aflu si ma gandeam sa intreb o prietena de care am vazut ca e mai apropiata. Credeti ca e ok sa-i scriu prietenei ei si s-o-ntreb ce parere are acea fata despre mine?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa-i intrebi prietenele ei, pentru ca pot fi invidioase ca o placi pe fata aia si nu pe ele si iti pot spune minciuni.
Fii cinstit si intreba exact fata care iti place, ori scrie-i ei, in persoana.
Nu risca sa fii bataia de joc a nimanui si nici sa fii mintit.

| minrest a răspuns:

Draga Goth, nu prea conteaza ce parere are ACUM. Probabil nici nu are o parere prea clara, ce treaba are ea sa isi bata capul cu tine. Conteaza parerea care o va avea despre tine cand te va lua in calcul ca posibil iubit, adica cand va sti ca o placi. Fi baiat destept. Salut.

| RainmakerX a răspuns:

Nu cred ca e okay.

Daca sunt prietene bune atunci fata aceea o sa se duca la fata de care iti place si o sa-i spuna tot. * o sa te dea de gol*

Mai bine o intrebi direct. E doar parerea mea.

| DarySiNimicMaiMult a răspuns:

Da,e destul de ok.Si daca vrei sa o auzi pe ea spunand (poate prietena ei te minte) poti sa mergi la ea, si o intrebi "Ce crezi despre X, despre Y, despre Z, despre mine?". Bafta si o sa vezi ca o sa fie totul bine. happy

| MysteriousCat a răspuns:

Da.Este mai bine sa o intrebi pe prietena sa in caz ca aceasta nu te place.Este mai simplu, dar cred ca daca ti-ai face curaj sa ii spui chiar tu ce sentimente ai pentru ea vei fi mai multumit pe viitor cand te vei gandi ce ai simtit cand aceasta ti-a spus ca te place si mai putin ranit daca ea nu te place, apucand sa discutati pe acest subiect decat cu o prietena apropiata de a ei.Deci fa cum crezi ca e mai bine de cuviinta.O zi frumoasa! happy