| anonim_4396 a întrebat:

In urma cu 5 luni, am cunoscut o fata pe Facebook. Ea este din Suceava, iar eu din Cluj. Dupa o luna, am venit sa ma intalnesc cu ea, iar dupa doua zile de la intalnire, m-am mutat la ea. Ea a fost, timp de 7 ani, impreuna cu un baiat. Nu au fost casatoriti. Din relatia lor, au rezultat doi copii: doua fete, una are un an, iar cealalta are 5 ani. Pe mine nu m-a deranjat acest lucru la ea. El, cica, o batea, era betiv, se purta urat cu parintii ei etc. Aceasta fata locuieste impreuna cu parintii ei, carora, de altfel, le-am cerut permisiunea daca sunt de acord sa ma mut in casa lor. Pentru aceasta fata am renuntat la tot: la parinti, la prieteni, la locul de munca, la viata mea personala...la tot! Dupa ce m-am mutat la ea, mi-a zis ca trebuie sa mai reducem cheltuielile, ca sa ne ajunga banii, fiindca are doi copii de crescut. Eu am rate la banca, si, ca sa nu spuna ca ii ofer prea putini bani, am ajuns sa fiu in urma cu ratele bancare, sa ma sune banca zi de zi. Am deja 1200 restante. Cand a aflat ca nu mi-am platit ratele, a mers, dupa ce am luat salariul, si mi-a platit o rata. Dar, am trecut peste astea. Problemele sunt altele: atitudinea sa si parintii ei. Ea, cand se enerveaza, imi injura parintii. Eu nu am jignit-o niciodata, si nici pe parintii ei. Taica-su imi vorbeste ca si unui prost, cu tonul ridicat, de parca i-as fi gresit cu ceva, iar maica-sa are niste fixatii: ma obliga sa ma duc la biserica, desi ea injura si jigneste la greu. Daca vreau sa mananc ceva dulce, poate o ciocolata, face scandal, zicand ca eu nu am voie sa mananc asa ceva, ca imi face rau. Fata cu care sunt impreuna, a dat, pana acum, de 3 ori in mine. Eu nu am dat niciodata in ea. De multe ori, ajung acasa, si sunt obosit, dar ea si maica-sa ma cheama incontinuu, sa le ajut la diverse nimicuri. Uneori aveam nevoie de o jumate de ora de liniste, si nici pe aceea nu am avut-o. Am de gand sa plec, fara sa le-o spun, sa ma mut in alt judet, singur, in chirie, fiindca nu mai pot suporta situatia. Ma simt umilit. Nici macar bani de papuci nu mai am. Am ajuns sa imi iau superglue o data la cateva zile, sa imi lipesc papucii. Am doar o singura pereche de papuci. Fata cu care sunt impreuna, le tot cumpara copiilor ei haine si incaltaminte, plus ca si fumeaza, si da am 70-100 de lei/ lunar pe tigari. Am ajuns sa nu mai am bani deloc. Cardul pe care imi intra salariul, i l-am dat dansei, ca sa ii arat ca o respect, si sa cumpere in casa tot ce stie ea mai bine, dar vad ca profita de acest lucru. Mi-e scarba cand ajung acasa, fiindca maica-sa zbiara incontinuu. Nu mai am deloc liniste. Ce ma sfatuiti sa fac? Sunt distrus.

5 răspunsuri:
| FABULOSUL6000 a răspuns:

Prietene,daca la parintii tai nu te poti intoarce, mergi cu chirie, pleaca, fugi si nu te uita inapoi. Fatuca asta te-a gasit de prost si profita de tine. Mai sunt femei destule si nu merita sa iti duci traiul asa.

| e1xtz a răspuns:

De acum cateva luni cand intrebai ce sa faci, ca ai cunoscut o femeie online, departe de orasul tau, cu super-obligatii si etc, etc...mi-am spus parerea ca te mananca in cur si te scarpini cu carbit.

Nu am fost singurul si batman-batman ai incercat.

Ok, dupa toate ce le-ai spus, poate ti-a venit mintea la cap, iti iei lucrurile frumos si te intorci in Cluj, unde oportunitatile de a lucra si veniturile sunt cele mai bune din tara dupa Bucuresti.

Asta este, multi dintre noi facem o prostie ca asta pentru o 'pasarica', fii istet si invata ceva din asta, nu ai avansat in relatie, nu esti casatorit cu ea, nu ai apucat sa faci un copil... dupa aia sa vezi complicatii.

Du-te acasa, daca parintii tai sunt inca dezamgiti de tine, iei o camera cu chirie si reiei incet-incet relatiile cu ei, pana la urma or sa te accepte, asa sunt parintii, pana la urma daca se lasa mai greu foarte bine, sa iti fie invatatura de minte.
Nu esti ciung, nu esti luat de la container, cauta o fata pe masura si varsta ta fara obligatii.

Daca nu faci asa, si continui in mocirla in care te-ai bagat, o sa se faca ciment, si daca este asa, nu mai ai dreptul sa te plangi deoarece inseamna ca te complaci si in acest caz iti meriti soarta.

| XxBlueRosexX a răspuns:

Pleaca de langa ea si de langa ai ei cat de repede poti si sa nu iti para rau... fata asta isi bate joc de tine, din cate ai spus tu ea sta cu tine mai mult pentru bani si nu cred ca te iubeste...muta-te in alt oras si refa-ti viata pentru ca asta pe care o duci acum e nasoala rau si fete sunt o gramada, o sa iti gasesti una care sa te iubeasca asa cum meriti. baftawinking

| celdesuspendat a răspuns:

Du-te frate acasa. ti-e rau cu binele?

| E7eRgY a răspuns:

Pleaca departe.