| Ioana1984 a întrebat:

Buna ziua la toata lumea de pe aici.Eu as vrea sa va intreb daca stiti cumva un site care sa scrii prenumele parintilor (al mamei si al tatei) si calculatorul sa-ti dea o serie de prenume pentru copil, baiat sau fetita? Caut un nume si nu stiu, si mi-ar placea sa nu fie un nume de acum 500 de ani in urma.As vrea nume mai deosebite sau un calculator din asta care sa-ti scoata numele copilului in functie de numele parintilor.Va multumesc pentru ajutor.

Răspuns Câştigător
| Lalysuka a răspuns:

Http://www.calcule.ro/......tilor.aspx Funda?

3 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Mai important decat prenumele parintilor este numele lor de familie pentru ca acesta trebuie sa se asorteze cu prenumele copiilor. Ce sa faci cu nume de acum 500 de ani? Unele rezulta din calendarul ortodox si isi pastreaza actualitatea, altele nu mai sunt la moda.Ex.Pafnutie sau Balasa. Exista site-uri cu semnificatia prenumelor.Ex.Numele meu.

| Maya. a răspuns:

Nu cred ca exista asa ceva.

Si daca chiar vrei un nume mai special pentru copil eu zic ca netul` nu-i solutia.

Eventual in carti.Cred ca gasesti undeva la bibliotecile judetene carti cu liste doar de nume.

Cerceteaza.

Succes!happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, sunt eu mikyloy, nu cred ca exista dar ma rog stii face un bebe?