| Vasiler1997 a întrebat:

As vrea sa imi fac o adresa de email, dar nu vreau una din asta aiurea cu cifre si tot felul de scris in ea vreau una cu numele si prenumele meu de exemplu daca mar chema Ion Popescu, cum ar trebui sa fie adresa ca sá fie ca lumea cu punct intre nume si prenume sau legat?

Răspuns Câştigător
| Artemisia a răspuns:

Heeeya.
Incearca sa faci:

ionpopescu sau popescuion sau ion. popescu sau popescu.ion

Daca spui tu ca trebuie sa vorbesti cu o persoana important iti recomand sa nu folosesti ''_'' (bara jos) in email cand il faci.Nici punctul nu il recomand, insa daca nu poti sa faci adresa deoarece e luata ai putea sa pui si punct.
Insa ai putea sa faci emailul@rocketmail.com, pentru ca s-ar putea sa ai mai multe obtiuni, fiindca numele ar fi luat la @yahoo.com dar pe @rocketmail.com ar fi disponibil si asa ar merge sa faci adresa simpla, fara puncte si bara jos.
Sper ca te-am ajutat! Bafta!

4 răspunsuri:
| FoReVeRyOuNgBiTcH a răspuns:

Cateva idei:

ionpopescu@yahoo.com
ionpopescu@yahoo.ro
ion.popescu@yahoo.com
ion.popescu@yahoo.ro
ion_popescu@yahoo.com
ion_popescu@yahoo.ro
popescuion@yahoo.com
popescuion@yahoo.ro
popescu.ion@yahoo.com
popescu.ion@yahoo.ro
popescu_ion@yahoo.com
popescu_ion@yahoo.ro

Pfiu, nu mai potlaughing rolling on the floor

Succes!

| gabyriel a răspuns:

Intri aici
https://edit.yahoo.com/......gistration
si unde scrie select an ID or password scrii ce vrei tu ce nume vrei sa ai!
ei iti vor da niste optiuni sa alegi de acolo din lista dar daca nu iti convin pur si simplu le ignori, pui frumos mana pe tastatura si scrii in campul ala ionpopescu sau ma rog ion_popescu, ion. popescu iar apoi dai check adica verifica asta este traducerea lui "check" pentru a vedea daca numele scris de tine este disponiibil!
Bafta si sa imi spui daca ti-a iesithappy

| Vasiler1997 explică:

Multumesc pentru sugestii, dar as vrea sa stiu mai exact care ar fi cea mai buna alegere de email pentru a vorbi cu o persoana importanta, nu conteaza domeniul la care imi fac emailul

| veiozu a răspuns (pentru Vasiler1997):

In primul rand iti recomand sa iti pui prenumele primul, adica ion. Dupa aceea poti alege intre ion. popescu sau ionpopescu. Ambele variante sunt simple si la fel de bune. Succes