| mihai199431 a întrebat:

Buna ziua oameni dragi! Am adresat ieri o întrebare dar nu am descris o cum trebuie, sunt cu partenera mea de 6 ani, toate lucrurile au fost bune si frumoase, o perioadă de vreo 2 luni mai rău in care ne am dat seama cu ce am greșit, am reluat relația si eu unul fac orice sa o vad fericita, chiar absolut orice ( mai puțin ea ), ne-am certat din cauza la prieteni ca s au băgat in relație, am trecut peste si acum se baga iar eu nu ii ascult dar ea ii cam asculta adică își pune îndoieli, prietenii mei mi-au spus ca sunt intr-o relație toxică, stau seara si plâng ( recunosc asta ) pentru cate fac pentru ea si ca ma consider prost, o țin in puf mai pe românește, ideea e ca vreau sa fiu puțin mai distant, sa renunț la lucrurile pe care le fac pentru ea dar nu am curaj, îmi este frica de ce se v a întâmpla, voi ce a-ti face in locul meu? Va rog fara răspunsuri jignitoare

32 răspunsuri:
| Lukasssz a răspuns:

Prietene,da-i papucii nu este nici prima si nici ultima femeie din lume.

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Salut! Inteleg intr-o oarecare masura ce simti. Spune-i ce te deranjeaza. Probabil iti este frica ca "daca...",,, insa e necesar sa intelegi ca trebuie sa o faci. Si o stii si tu, sunt sigura, altfel nu te-ar macina gandul acesta. Daca o spui ai doar de castigat : fie ea intelege si gasiti impreuna o rezolvare la problema asta, fie va despartiti si gasesti pe altcineva, scapand de aceste sentimente pe care le ai. Rau e ca este riscul ca relatia sa se incheie, insa ea deja e terminata, fiindca incerci sa joci rolul cuiva care nu e deranjat de asta. Candva, mai devreme sau mai tarziu, se va afla. Dar cred ca cel mai bine e sa vorbesti tu cu ea, macar sa scapi de presiunea pusa pe tine.