| GLA a întrebat:

Buna ziua prieteni! Cer si eu sfaturi si idei de a intra in sufletul, inima unei fete draga mie! Am cunoscut o fata minunata, desteapta, curata, ambitioasa: suntem in cunoastere dar eu am inceput cu stangul, glume proaste, toata ziua hai sex, gesturi stupide prin public cu palme la fund. Comportamentul asta suna a unui pustan de 16 ani dar nu, tocmai am facut 27, este penibil stiu. Am realizat toate astea cand era sa o pierd! Acum ea se comporta total rece, indiferenta si nu ma mai lasa sa facem dragoste, inca iesim impreuna dar si-a impus limite. Am realizat intr-un final gesturile mele penibile si ca trebuie sa ascult de nevoile ei, sa nu mai fiu calare pe ea toata ziua cu sexul, sa nu mai am glume si gesturi prostesti. Ce idei, ce gesturi sa mai fac pentru a o castiga aproape de mine? Cum sa ii arat ca eu tin la ea cu adevarat? Ultimele 3 zile m-am comportat ca la carte, acum ea pleaca acasa la Barlad 1 sapt jum si deja ii simt lipsa si nu mai am cum sa repar situatia fiind ea plecata. Deci cum sa procedez dragi prieteni? Sa ii fac o surpiza sa ma duc dupa ea in Barlad sa o scot la o cafea, sa vada ca tin la ea? Cand vine inapoi la Bucuresti ce gesturi sa am ca sa o fac sa fie calda cu mine? Ideea este ca trebuie sa ii arat ca sunt totusi un barbat si ca poate avea o baza in mine nu ca inca ma comport ca un pustan tampit. Multumesc prieteni!

Răspuns Câştigător
| AnotherGirl a răspuns:

Hello! Sunt fată și dacă aș păți asta, aș pleca și nu m-aș mai uita înapoi.

Să ieșim în oraș și în loc să se poarte cu respect și dragoste, să-mi dea palme la fund? Jesus Christ.

Empatizez foarte mult cu ea și sper că și tu înțelegi că e foarte îndreptățită să te trateze distant.

Foarte bine că și-a impus fata limite.

Ce ai putea face? Cel mai sincer "îmi pare rău" este atunci când nu mai repeți greșeala. Vorbește cu ea, spune-i că îți pare rău, că ai conștientizat că te-ai purtat imatur și vrei să îndrepți asta. Se ridică părul pe mine când aud: "mai dă-mi o șansă", dar poate ea va fi mai deschisă.

Fii gentleman și cumpără-i un buchet de flori, un lănțișor, ceva ce îi place. Whatever, ceva cute.

Asigură-te că îți ceri iertare acum și atât, nu că te întorci la aceleași apucături prostești și imature ca să îi zici mereu că îți pare rău.

Nu o mai presa cu sexul, mai ales dacă sunteți la început. Știi ce e în gândul fetelor când un băiat le presează constant să facă sex mult și des și doar la asta le stă gândul?

1. Că tipul respectiv se gândește la ele ca la un obiect sexual și atât și
2. că tipul e un animal care nu-și poate controla instinctele.

Să realizezi asta, ca femeie, îți provoacă greață. Deci nu o mai presa. Spune-i că faceți sex doar dacă își dorește și ea, că e ok să o mai aștepți, că nu pui presiune, că vrei ca și ea să se simtă pregătită. Pregătește ceva romantic fără să mai incluzi sexul la final. Să vadă că îți pasă și de altceva.

Arată-i respect. Da, oricărei femei îi place să vadă că bărbatul de lângă ea o dorește sexual, pentru că asta o face să se simtă frumoasă și sexy. Dar încearcă să fii echilibrat, nu grosolan. Pentru că, în același timp, ca femeie vrei și să nu fii privită doar ca un obiect sexual. Vrei să simți că ești mai mult decât atât.

În loc să îi dai palme la fund ca un puști de 13 ani care abia a descoperit a doua utilizare a penisului, fă gesturi trande. Sărută-i mâna, de exemplu, când sunteți în public. Sau chiar și în privat. O poți mângâia tandru pe păr, să îi dai un pupic pe umăr, să o mângâi pe obraz.

Încă nu pot să trec peste faza cu palma la fund, e grotesc, îți jur. Scapă de apucăturile astea.

Acum ideea e nu doar să renunți la astea până o recucerești și apoi gata, înapoi la ale tale. Trebuie să faci schimbarea asta pe bune și definitiv.

Fii un gentleman!

Ia în calcul și că s-ar putea să nu-ți dea șansa de a repara ce ai stricat, dacă ai rănit-o prea tare. Încearcă și vezi.

13 răspunsuri:
| AnotherGirl a răspuns:

Ah, și în niciun caz nu te duce după ea. O să torni gaz pe foc. Las-o să-și adune gândurile și așteaptă să se întoarcă. După o să îi dai impresia că ești disperat și o urmărești și nu poate scăpa de tine.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu te duci după ea, ca să nu se simtă forțată.
Da, bază în tine.

| Freya1 a răspuns:

Ar cam trebui sa îți dai seama cum ești tu de felul tău,ca să îți dai seama dacă mai merita sa faci ceva.
Dacă în general ala e comportamentul tău natural, nu te forța să fi altfel ca să o aduci înapoi, ca pana la urma oricum va plecat atunci când vei redeveni tu.
Dacă în schimb comportamentul respectiv a venit din neat, sau pentru ca asa ai crezut tu ca e ok, devin-o de acum natural.

| Hammurabi a răspuns:

Așa cum te-ai comportat, așa e felul tău de a fi.
Ea știe prea bine că oricât te-ai strădui să fi altfel, până la urmă vei ajunge din nou de unde ai plecat.
Nu cred că mai poți repara ceva.
Dar ca să nu fie totul atât de negru, ai putea încerca... cine știe?
Renunță la stilul tău, sacrifică-te și comportă-te numai cum știi că i-ar fi ei pe plac.
Nimeni nu-ți garantează că vei reuși.
Dar va fi un challenge foarte folositor pentru tine. Și sigur îți va folosi pe viitor.

| Emma30555 a răspuns:

Nu te du acasa dupa ea, asta ar fi un motiv sa o rupa definitv, nu i forta mana in nici un fel, asteapta sa se linisteasca apele.

| ywar a răspuns:

Ce ai omorat, omorat ramane!
Nu ai cum sa schimbi. Nu e pentru tine, impaca-te cu acest gand. Punct.

| GLA explică (pentru ywar):

N am nevoie de astfel de raspunsuri, nu ma ajuta

| Yuoia a răspuns:

Prea tarziu prietenas.
Probabil ea ti-a spus sau ti-a dat semne ca nu-i place ce faci. Nu ai vrut sa vezi. Te-ai trezit (sau te-au trezit altii) cand ea s-a saturat sa te suporte. Nu mai poti repara nimic. Ea e satula de comportamentul tau de golanas. Vrea om serios. Dupa atatea scene jenante cum sa o convingi ca esti serios? Mergand la Barlad pentru o cafea, vei inrautati lucrurile. Pentru ca ea nu vrea sa arate rudelor ca s-a incurcat cu unul care e imatur.
Apropo, ce inseamna pentru tine a fi barbat?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fata asta este prietena ta sau ea nici măcar nu te cunoaște și ești un străin pentru ea?

| ionur a răspuns:

Palme la cu* -_- la cine ai vazut așa ceva bro? Clar ca o sa se sperie fata de tine dacă ai făcut toate rahaturile și prostile alea eu dacă eram fata și îmi făcea unu așa pai îi trageam un pun pokemon era cum sa faci așa ceva frate la cine ați văzut astea cu palme la cu* ce sunt rahaturi astea? Si mai ales dacă ai făcut pe strada așa ceva e clar termina frate cu prostilea alea ca numai la drogați și aurolaci ai sa vezi așa ceva Acuma mergi și cereți scuze cu adevărat din inima cu adevărat și mergi tu lasă watap insta și Facebook și alte rahaturi care le mai aveți că-mi vine deja sa vomit https://youtube.com/shorts/G7-PnEC_8ZQ?feature=share mersi și spune-i adevărul că-ți pare rău că ai făcut că aurolaci și ne văzuți și ca nu o sa mai faci da dacă te duci cu minciuni mai bine nu te duce du-te cu adevărat și cereți scuze lași vrajeala lași minciuna și toate rahaturile cerți cu adevărat scuze de la fata.

| Mihai0101 a răspuns:

Sincer acum cu glumele trebuie sa ai grija si tu mai alesc ca ai zis ca ai 27 de ani nu mai esti copil.Trebuia sa fi mai atent la comportamentul tau sincer dar cine stie...

| Larianiel a răspuns:

Hello! Sunt fată și cred și eu că ești imatur. Ce ai putea să faci este să nu o mai stresezi atâta cu glume prostești. Adică încearcă să o cunoști mai mult. Dacă vezi că nu îi plac anumite chestii, nu le mai face și gata. Dacă încă ieșiți împreună înseamnă că ți-a mai dat o șansă, timp în care tu ar trebui să îi demonstrezi că ești ce trebuie pentru ea. Nu cred că e necesar să mergi după ea acasă, mai ales dacă rudele și prietenii ei nu te cunosc sau dacă nu sunteți de prea mult timp împreună, însă o poți căuta și tu mai des sau măcar să te asiguri din când în când că este ok. De asemenea, nu o încălzește cu nimic că vrei să faci sex cu ea de atât de multe ori. Asta poate face cu oricine, oricând. E fată. Doar nu crezi că ești singurul care o vrea, nu? Eu zic să te focusezi pe comportament și totul va fi bine. Poartă-te așa cum ai vrea ca și ea, la rândul ei, să se poarte cu tine?

| PatrascuVoda a răspuns:

Eu zic că ar fi o opțiune ca ea să vadă ceia ce ai scris aici, fie de exemplu tu scriindui în privat sau cineva aratandui această întrebare a ta