| Andruskha13 a întrebat:

Buna ziua/seara. Așa eu nu stau in România dar am venit in vizita si m-am îndrăgostit de un băiat. Suntem împreuna dar eu o sa plec înapoi. Il plac foarte tare si imi zice sa nu plec dar nu pot ce sa fac? Cum sa rezolv problema.

Răspuns Câştigător
| Deni237 a răspuns:

Uh ce situatie delicata...Cunosc situatia, stiu cum e. Sincer, nu ai ce sa faci, adevarul vine urmatorul, daca tu il iubsti si vezi un viitor cu el, vei face in asa fel incat sa ramai langa el, daca nu, vei lasa anumite lucruri sa intervina (adica plecatul din tara). Altceva nu ai ce sa faci, nu exista "nu pot" atunci cand vine vorba de iubire. O iubire adevarata uita de lume si face totul pentru acea persoana. Acuma, daca nu este asa, atunci aici este putin diferita treaba, in cazul in care vrei sa nu-l ranesti, va trebui sa ii explici frumos situatia, cearta va aparea probabil, durerea sigur, dar va trece cu timpul. Pana la urma, mereu suntem pusi in diferite situatii si suntem nevoiti sa luam anumite decizii, totul tine de noi, nu de viata... vorba vine, viata noastra este 10% din ce se intampla, si 90% din cum reactionam la acestea. Sper ca te-am ajutat :*

3 răspunsuri:
| ItsMeUncleDolanOrDolanDuk a răspuns:

Salut, atata timp cat te iubeste te va lasa sa pleci chiar daca-i va fi greu si tie si lui, daca acolo ai un rost nimeni nu ar trebui sa te oblige sa ramai.

| Andruskha13 explică:

El mi-a zis ca nu ii pasa de ce cred alții si ca nu ma va lasă niciodată indiferent de situație. Dar problema e următoarea. Eu nu vrei sa il țin in lesa. Trebuie sa meargă înainte chiar daca ma iubește si il iubesc înțelegi...

| Deni237 a răspuns (pentru Andruskha13):

Inteleg ce spui, uneori cu mare durere in inima trebuie sa ii lasam pe cei pe care ii iubim...pentru ca uneori ne obliga viata. Dar...cu toate acestea, intr-o zi va aparea acea iubire care te va face sa incalci "regulile vietii", acea iubire rebela care este si dulce si dura, care te va face sa treci peste orice principii si orice iti va spune cineva. Iti inteleg complet alegerea, imi pare rau ca viata ne pune in situatii de genul, dar va fi bine, nu am auzit nicio persoana sa spuna "m-am despartit de acea fata acum 3 ani si inca sufar dupa ea", desigur se poate sa ramana o miiica durere, o amintire, ceva, dar va fi totul bine in orice caz :*