| anonim_4396 a întrebat:

Sunt impreuna cu prietena mea de un an de zile si de 2-3 luni nu ne mai intelegem ca inainte, ne certam din nimicuri, nu ne intelegem, as vrea sa fac o schimbare sa ies din aceasta perioada foarte grea, Ce imi recomandati?

Răspuns Câştigător
| Alexsb2006 a răspuns:

Vorbeste, spune-i ce te deranjeaza. Si cel mai important lasa de la tine, daca e de cearta sa nu te ti tare si sa o ti tare tot pe a ta, lasa de la tine crede-ma asa e mai bine. Fa unele schimbari, surprindeo iai un buchet de flori un cadou fara nici un motiv. Mergeti in locuri noi in care nu ati mai fost, faceti lucruri noi...nu stiu arata-i si alta latura a ta.

| pkr09 a răspuns (pentru Alexsb2006):

Ms mult, pana acum e castigator happy dar mai astept raspunsuri

4 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Incearca sa iti dai seama ce s-a schimbat in relatia voastra de apucati sa vedeti toate acele nimicuri din care va certati, poate ca ai si tu o vina poate nu mai esti asa de atent cu ea, sau poate ea este prea ocupata sa te mai asculte pe tine... cand vei descoperi cauza si o vei remedia cu siguranta lucrurile vor intra in normal

| Andreea_1184 a răspuns:

Vorbeste cu ea. Spune-i ce te supara, iar daca nu mai ajungeti la o concluzie despartitiva.

| pkr09 a răspuns (pentru Andreea_1184):

Am vorbit foarte mult... despre asta. stiu ca e usor de spus "despartiti-va" dar e mai greu sa o faci dupa ce ai o perioada de timp petrecuta cu o persoana