| floricicadansatoareahi a întrebat:

Bună ziua. Sunt într-o relație cu un băiat de câteva luni. Totul merge bine, nu a apărut vreun semn de înșelare. El e foarte atent cu mine, mă iubește, are grijă de mine, nu stăm împreună încă, ne vedem de 2 ori pe săptămână, el lucrează. In trecut am avut o altă relație în care am fost abuzată psihic. Problema este că de câteva zile mă îndoiesc față de el că ar vorbi cu altcineva… deși mi-a zis de nenumărate ori că nu e ceea ce cred eu, nu l-aș crede în stare, nu vreau să pun presiune pe el, pe o parte îl cred pe o parte nu îl cred, nu vreau să renunț la el, dar nu înțeleg de ce sunt așa, sunt geloasă, a ieșit cu prietenii lui într-o seară, iar atunci m-a apucat criza de gelozie… nu e bine ceea ce fac, am nevoie de un sfat și din partea voastră.
Am frică că el va renunța la mine, dar eu fac tot posibilul să îl fac fericit, doar această neîncredere mă împiedică să fiu fericită cu adevărat. Conștientizez că e vina mea că sunt așa, vreau să încetez cu neîncrederea asta. Mulțumesc!

5 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Gelozia cand este acoperita de anumite semne clare, este un lucru natural si firesc
cand este pe motive de genul "daca se intampla ceva, cumva" este ca o forma de afectiune si nu este buna!
tu trebuie sa iti impun sa numai fii asa, niciun sfat din lume nu te poate schimba, atata timp cat schimbarea nu vine de la tine!

| johnnny123 a răspuns:

În lumea asta nu există garanții. Dacă nu știi să te bucuri de momentele în care lucrurile merg bine de teamă că la un moment dat lucrurile ar putea merge prost, nu vei putea să te bucuri niciodată de nimic.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu înțelege de ce tear minte un om care chiar frate și pe bune te iubește cu Adevărat da cu Adevărat ce ar avea acel om de câștigat? Dacă te minte? Lasă gelozia căi prostie mare și grava gelozia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai nevoie de cineva cu care sa te vezi doar de doua ori pe saptamana si asta e tot.

| KovacsB a răspuns:

La ce username ai si ce intrebare ai pus, nu cred ca are sens sa-ti raspunda cineva.