| anonim_4396 a întrebat:

Buna TPU!
Am iesit recent cu baiat care m-a refuzat de nenumarate ori si am ajuns la conculizia ca avem multe in comun.
Toate bune si frumoase la inceput dar usor usor au inceput sa se bage rudele lui in relatia noastra, il vad cam distant in ultima perioada.
Tot intreaba in stanga si in dreapta sa afle diferite informatii despre mine, vi se pare normal?
Dupa cateva iesiri a inceput sa aiba apucaturi aiurea, m-a muscat foarte tare de o buza pana am sangerat.
Plus de asta nici loc de munca nu are, eu mereu merg la munca.
Ce ma sfatuiti sa fac?

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

E clar ca nu este de tine. Probabil ca a mai avut deceptii in dragoste, inainte sa te cunoasca.
Sau, alta variantă, nu stie cum sa se poarte cu o fată.

| dullcat a răspuns:

Buna.Initial credeam ca citesc despre doi adolescenti.Ce varste aveti voi? E specific romanesc sa se bage toate rudele in viata celorlalti, stai calma. laughing Problema e doar intre voi, daca nu va intelegeti poate e timpul sa te retragi in mod elegant, mai ales ca ai recunoscut si cum te-a refuzat in trecut de multe ori. Oare nu ar fi trebuit atunci sa iti pui un semn mare de intrebare? Te-ar fi scutit de situatia actuala.Bafta!

| gabicoo a răspuns:

Mergi la mănăstire și te călugărește.

| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

Decat sa raspunzi la misto mai bine ti-ai vedea de treaba.

| gabicoo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu raspund la mișto. Dacă ai un "trecut" și nu vrea să-și facă nimeni de lucru cu tine ai două variante: ori te călugărești, ori te muți în alt județ.

| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

Nu este chiar asa, numai treage concluzii pripite!
Repet numai da raspunsuri la misto, chiar nu am nevoie!

| gabicoo a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu dau răspunsuri la mișto. Dacă vrei să-ți pierzi urma pleci în alt județ. Acolo nu te cunoaște lumea și o poți lua de la zero.

| anonim_4396 explică (pentru gabicoo):

Nu am de ce sa ma mut, nu am nimic de ascuns.

| Emilian27 a răspuns (pentru gabicoo):

Porbabil nu vrea sa se mute pentru ca stie ca oriunde ar merge oamenii sau comporta la fel cu ea, deci problema e la ea, fizic la aspect(grasa, sau are o față complet neatractivă) sau comportamental cine știe.

| gabicoo a răspuns (pentru Emilian27):

Tocmai m-a blocat. În concluzie: Problema este la ea.

| Emilian27 a răspuns (pentru gabicoo):

Clar.

| Hyperion7 a răspuns:

Fă-ma sa înțeleg "Am iesit recent cu baiat care m-a refuzat de nenumarate ori[...]il vad cam distant in ultima perioada[...]Dupa cateva iesiri a inceput sa aiba apucaturi aiurea."
Ce cauți tu mai exact cu băiatul ăsta când se vede de la o poștă că e red flag relația cu el?
Cred că meriți mult mai mult, zic și eu

| AliGab a răspuns:

Sa cauti unul mai normal si sa fugi de asta ca dracu de tamaie:si lenes si gelos o sa o duci execrabil cu unul ca el. Daca vrei sa fii bine, nu te mai vedea, nu mai comunica, rupe orice legatura cu el

| Miruna333 a răspuns:

Sa fugi cat mai repede. Era semn rau de la inceput daca te-a refuzat de,, nenumarate'' ori. De ce tot te-ai tinut dupa acel om, nu pot intelege. Cand cineva te refuza, nu te vrea, nu esti catel sa te tii dupa oameni. Normal ca nu e normal, este un om nesigur pe el si imatur. Cu omul ala nu ai relatie adevarata, ca nu e pregatit de una, trebuie sa mai creasca, e necopt. Si faza cu buza, si familia. Daca vei sta langa acest personaj, lucrurile doar se vor inrautati, nimic mai mult

| Xox0 a răspuns:

Sa-l lasi...

| AlexCriss2000 a răspuns:

Să nu te mai gândești la el.
Nu merită!

| Emilian27 a răspuns:

Mergi la mănăstire și te călugărește.